Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

tuksum

Къде да търсим щастието?

Препоръчан отговор

преди 30 минути, Maleficient написа:

Как решаваш какво искаш? 

с прозореца на джо хари- когато знаеш че нещо съществува

примерно пица - знам че съществува и я виждам с очите си  и имам и пари в джоба и жея да я притежавам 

- взимам си - щастлив съм

и обратното

и

ферари знам че съществува и желая го но нямам пари

защо ми е ше ми го откраднат или ще катастрофирам и ще умра -щастлив  съм че не го притежавам може да ми пробутат и дефектно

пък  ако нямам пари за пица- добре че  си ги забравих парите пицарката не си е  мила ръцете и е била в тоалетната и си е бъркала някъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Yvan Sergeev написа:

с прозореца на джо хари- когато знаеш че нещо съществува

примерно пица - знам че съществува и я виждам с очите си  и имам и пари в джоба и жея да я притежавам 

- взимам си - щастлив съм

и обратното

и

ферари знам че съществува и желая го но нямам пари

защо ми е ше ми го откраднат или ще катастрофирам и ще умра -щастлив  съм че не го притежавам може да ми пробутат и дефектно

пък  ако нямам пари за пица- добре че  си ги забравих парите пицарката не си е  мила ръцете и е била в тоалетната и си е бъркала някъде

Значи не искаш нещо на всяка цена. И не е задължително,  това което искаш,  ако го имаш или получиш,  да те направи щастлив. 

Излиза,  че неща различни от исканите,  могат да те направят щастлив,  дори да не си помислял за тях или да знаеш,  че съществуват. 

Да вземем Любовта. 

Би те направила щастлив за известно време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по скоро внимавам какво си пожелавам щото може да се окаже не толкова хубаво като по рекламите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щастието се дава на онзи, който е победил страха си да живее и да възприема живота като една свещена искра в нескончаемата поредица на епохите. Щастието е преди всичко състояние на духа, различен начин да погледнеш на света. То идва при нас, защото страстно сме го пожелали, съгласно закона за привличането и хармонията, който управлява света... Обръщай се и оглеждай изминатия път. Не се плаши. Винаги събирай плодовете на миналия си опит и така умножавай своето съкровище.

Дугпа Ринпоче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Преди да намериш , трябва да знаеш какво търсиш :

Щастието е състояние на Съзнанието ( Дух и/или Разум ) , отразяващо отношението между искано , вложено усилие и получавано .

Тук няма значение получаваното материално ли е то или идеално , или пък количествено колко получаваш . Важно е отношението искам/получавам - това е щастие/нещастие ! Искаш 1 , а получаваш 2 = щастие . Искаш 10 , а получаваш 5 = нещастие . По същия начин е съотносително е и към вложеното усилие/получаване - това е корекция към щастието . Който нищо не иска е просто щастлив идиот - щастие в нищета (това не е заяждане , а будизъм !) ! Когато пък няма вложено усилие - това е мечта....

След като знаеш какво търсиш , трябва да знаеш къде да го търсиш и как да го намериш :

Всеки търси и намира щастието  вътре в себе си .

За да си щастлив овладей собственото си "Аз искам !" . Искай това което може ! Прави го както трябва ! Винаги получаваш повече - тогава Силата е с теб !   По друг начин ли постъпваш , Силата не е с теб . Тогава влиза в сила Тъмната Страна  - нещастието никога не идва само ....(Силата и Тъмната Страна като понятия - това за който разбира :))

П.П. Нека щастието да не се смесва като понятие с късмета ! Късметът носи щастие , но е друго нещо ! Късметът е подвластен на Силата.....!

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, haidukpikaso написа:

Щастието ....защото страстно сме го пожелали

Дугпа Ринпоче

Най-сигурният път към към нещастието когато не може . В тежки случаи - към смахването . Дон Кихот щастлив ли е? Според мен е психично болен......Мен питай ! Три години не можах да се оправя .......Когато може , трябва много добре да се прецени дали си струва . Иначе - разочарование (пресметнато нещастие) !

Щастието не е цел , а следствие на постигната цел ! :) Стане ли щастието цел , резултатът  Дон Кихот е сигурен ....и да ме извиняват будистите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, haidukpikaso написа:

Щастието се дава на онзи, който е победил страха си да живее и да възприема живота като една свещена искра в нескончаемата поредица на епохите. Щастието е преди всичко състояние на духа, различен начин да погледнеш на света. То идва при нас, защото страстно сме го пожелали, съгласно закона за привличането и хармонията, който управлява света... Обръщай се и оглеждай изминатия път. Не се плаши. Винаги събирай плодовете на миналия си опит и така умножавай своето съкровище.

Дугпа Ринпоче

Ти от себе си не можеш ли нещо да кажеш? пак чужди мисли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, by_chechi написа:

Най-сигурният път към към нещастието когато не може . В тежки случаи - към смахването . Дон Кихот щастлив ли е? Според мен е психично болен......Мен питай ! Три години не можах да се оправя .......Когато може , трябва много добре да се прецени дали си струва . Иначе - разочарование (пресметнато нещастие) !

Щастието не е цел , а следствие на постигната цел ! :) Стане ли щастието цел , резултатът  Дон Кихот е сигурен ....и да ме извиняват будистите !

ако мислиш че те разбрах...

преди 14 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ти от себе си не можеш ли нещо да кажеш? пак чужди мисли?

мога бе - да изчезнеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

ако мислиш че те разбрах...

Съжалявам ! Направих критика на ринпочето....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, by_chechi написа:

Съжалявам ! Направих критика на ринпочето....

добре де перифразирано може да се каже че подсъзнателно го желаем, винаги

преди 3 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Трудно е да!

еле па за тебе дет имаш иляда глави и пак нищо не вдяваш хахаха

:lol6:

напрай ли две илядния акаунт бе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, haidukpikaso написа:

добре де перифразирано може да се каже че подсъзнателно го желаем, винаги

Не префразирано , а направо - стремежът към щастие ! :)

Явява се главен инстинкт (подчинен) на основния инстинкт (началника ! :)) за оцеляване .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не префразирано , а направо ! :)

Явява се главен инстинкт (подчинен) на основния инстинкт (началника ! :)) за оцеляване .....

е то за оцеляване е нужна храна, защо не се нарича тогава храна ами щастие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

е то за оцеляване е нужна храна, защо не се нарича тогава храна ами щастие

Оооох ! Не само храна е нужна за оцеляване ! И още много други работи трябват .

Иначе като погледнеш , да напълниш шкембето порядъчно също си е щастие....! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооох ! Не само храна е нужна за оцеляване ! И още много други работи трябват .

Иначе като погледнеш , да напълниш шкембето порядъчно също си е щастие....! :)

така е, въпрос на гледна точка - за едни е ядене за други секса и т.далее

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, haidukpikaso написа:

така е, въпрос на гледна точка - за едни е ядене за други секса и т.далее

:)

.....И трите дядо Попе , и трите ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, by_chechi написа:

.....И трите дядо Попе , и трите ! :)

ееее много няма ли да ти е щастието

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, by_chechi написа:

Дон Кихот щастлив ли е? Според мен е психично болен.....

Дали е щастлив, не се наемам да гадая. Но очевидно е единствения  психично не- болен, в цялата лудница...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, язе написа:

Дали е щастлив, не се наемам да гадая. Но очевидно е единствения  психично не- болен, в цялата лудница...

От "чисто" идеалистическа гледна точка напълно бих се съгласил с теб . Но от "чисто" материалистична е точна обратното - луд за вързване , макар и безобиден . :)

А в Природата нищо "чисто" няма ! За това писах психично болен , а не луд ! В случая - деформирана способност за обработка на информацията .... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Oткога влошеното зрение, се приема като доказателство за психично разтройство? Задавам въпроса така, поради желанието ти да обсъдим, чисто техническата му страна.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, язе написа:

Oткога влошеното зрение, се приема като доказателство за психично разтройство? Задавам въпроса така, поради желанието ти да обсъдим, чисто техническата му страна.  :)

Не зрение , което е сетиво - той много добре си гледа ! Не е сляп ....

Възприятието (вижда) и обработката на възприетото от Ума създава представа , която в случая е несъответстваща на действителността и/или е подменена в следствие на (само)внушение , и/или измислена такава.......които пък се вземат за сравнение от Паметта .

Т.е. неспособност за различаване на сравнявано от сравняващо .

Дето се казва : " Едно гледа , друго вижда " , а това вече си е психическо разстройство , заболяване .

А варианта " Гледа , пък не вижда " е признак за умствена изостаналост ..... като тук следва да се има предвид , че вторият също е изостанал от първия , колкото и да е напред от останалите ! ....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Все пак, ако приемем версията за влошено зрение, като отправна точка, всичко останало се подрежда логически и не оставя съмнения, за каквато и да било ненормалност. Версията за психическо разтройство, не води до никъде... освен до още версии- неспособност, изостаналост... като упорит възел, дето колкото повече го човъркаш, повече се заплита.  :)  Пък и от какъв зор, едно психическо разтройство ще се ограничи само с визуализацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Човек гледа с мозъка! Очите са придатък.

Гледа с очите , вижда с Ума ! А ума се помещава в мозъка , т.е. мозъкът му е "къщичката"...:)

преди 18 минути, язе написа:

Все пак, ако приемем версията за влошено зрение, като отправна точка, всичко останало се подрежда логически и не оставя съмнения, за каквато и да било ненормалност. Версията за психическо разтройство, не води до никъде... освен до още версии- неспособност, изостаналост... като упорит възел, дето колкото повече го човъркаш, повече се заплита.  :)  Пък и от какъв зор, едно психическо разтройство ще се ограничи само с визуализацията?

Оставя ! Не доброто гледане може да се компенсира......с очила или ......въображение или нещо друго ......

Зрението , очите са само сетиво !

Когато учените разкрили целият спектър на електромагнитните вълни , един от тях възкликнал : " Господи ! Та ние сме почти слепи ! ".....:)

Не съм казал никъде "само с визуализацията" ! В случая разглеждаме конкретен пример и тук възприятието е само отделна част от нещата с които Ума работи....... , ако си чел внимателно...."извеяния" Дон Кихот !

При това изобщо не сме се качвали на "горния" етаж при Разума - понятие , съждение , умозаключение....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Средата и реа лността заобикалящата ти го налага кое да искаш. Мерцедес,готина кифла и така.

И зависи от интересите на човек! Байчето една ротативка може да го ощастливи. Там е търсил може и да намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...