Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

tuksum

Къде да търсим щастието?

Препоръчан отговор

Нека да добавя ,че щастието може да се търси и в миналото,защото има моменти ,които не могат да се надхвърлят ,и докато се гради бъдещето се живее със спомените от миналото било то близко или далечно.Значи щастието може да се търси в миналото ,настоящето и в бъдещето,но пак е плод на усилена работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _ramus_ написа:

може би - но това не е тема за Ошо и не виждам защо е нужно да го натрапваш навсякъде в думите си. Което байдъуей, показва чисто емоционалните и чувствени превързаности към онова, което смяташ за важно и значимо.

Но, от друга страна поглеждала ли си в какъв раздел точно е тази тема в която пишеш?

първо - Шри Раджниш не е философ. Той самият никога не се е наричал така, още повече че според собствените му думи, изразеното от него " не е философия, не е учение, не е истина". Ти, разбира се, тия детайли си ги пропуснала, именно защото ти самата имаш потребност да бъде обратното и си си го нагласила както ти е необходимо да бъде.

Разделът е Философия, и цялото учение на Ошо е философия, защото самото понятие философия, както знаем означава изследване на живота и света. А ОШо е правил точно това -  през целият си живот е изследвал същността на живота.

Цитат

Все пак - темата тук не е за ОШО независимо какво е личното ти отношение. Така, че моля те, не натрапвай непрекъкснато личните си залитания по едно или друго.

Не забравям, че темата не е конкретно за Ошо, но това не пречи да цитираме неговите мисли, както и на други известни и не толкова известни личности, свързани със същността на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Aumi написа:

не пречи да цитираме

и... като се цитираха вече - какво? И като се цитират известни или не личности - какво ще стане... Или пък - какво точно стана?

преди 5 часа, Aumi написа:

цялото учение на Ошо е философия, защото самото понятие философия, както знаем

я ми цитирай думи на ОШО според които всичко казано от него е учение. Ти, например, да не би да "научи" учението му? Трагедията на малкото като ОШО са именно неговите последователи... твърде подобно като при Дънов.

Пълни глупости пишеш, но понеже са ти от личната библия от убеждения много напираш да ги изкараш значими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, _ramus_ написа:

Пълни глупости пишеш, но понеже са ти от личната библия от убеждения много напираш да ги изкараш значими.

Цитат

Сега, след толкова години на собствена работа по себе си, често се случва да докосна думи на ОШО, ту през фейсбук, през форуми или цитати, ту през линкове тук или там. Думите си останаха силни, точни, те носят своя изключителен новаторски и вътрешен заряд, но вече след като съм ги извел аз самия, след като в някои от линиите аз съм ги развил и задълбочил по-широко и по-нататък отколкото са стигналите до мен думи на ОШО. Но силния им резонанс в мен и досега е налице. И досега отново и отново, в редките моменти в които думите на ОШО се докосват до мен, продължават да са точните думи... по точния начин, в точния момент. В този миг, сега, това не се е променило. Все още.

Благодарен съм на Живота че е налице възможност да се докосна автентично до реални хора, като ОШО. Не ми е авторитет, но е човек, който дълбоко уважавам и използвам през думите му, резониращи през мен самия.

=============

5 юли 2013 от ramus_ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И? Сега, като цитира - какво?

Ако беше разбрала нещо от този фрагмент, нямаше въобще въобще да ти дойде наум да го постваш тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.03.2019 г. в 14:09, Aumi написа:

факт е, че никой философ нито от миналото, нито от настоящето, не притежава таланта да се изразява красиво като Ошо

Бодхидхарма. Първия чан патриарх.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎28‎.‎2‎.‎2019‎ г. в 2:48, mecholari написа:

Сега , той дали има вечно менящи се и извратени критерии или има път по който може да те направи чист? 

Не задържайте дълго време един човешки недъг в ума си. Дръжте в ума си добродетелите на хората. Само така можете да се чистите вътрешно. (Беинса Дуно)

Представете си в каква мърсотия живеят хората, които постоянно критикуват....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1687448303_viber__2019-06-28_13-43-18.thumb.jpg.e80a1dafc4edfa983dd279412bcfc372.jpg

Дори и в наглед най-обикновения ден може да се открие нещо необичайно и нещо красиво.

А щастието е в новите и красиви възможности - там където се срещат познатото и непознатото.

791057260_viber__2019-06-28_13-46-509.thumb.jpg.058840c6061b1ef9146da11fdcc0c668.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е илюзия - илюзия за щастие, илюзия за нещастие, илюзия за съществуване в илюзорна псевдореалност. Даже смъртта е илюзорна. Пишете за Бог, нали? Могат ли мравките да разсъждават за хората и колко далече от истината би било тяхното разсъждение? Може би представите ни за Бог са много по грешни отколкото мравешките за хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че всичко е абстрактно, относително и  субективно. Щастието е думичка и толкова. Малко нихилистично ще е, но по-скоро съм склонна да приема, че няма щастие, защото така ще липсва и нещастието, но по-добре да не се задълбочаваме. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Станислав Панайотов написа:

Всичко е илюзия - илюзия за щастие, илюзия за нещастие, илюзия за съществуване в илюзорна псевдореалност. Даже смъртта е илюзорна. Пишете за Бог, нали? Могат ли мравките да разсъждават за хората и колко далече от истината би било тяхното разсъждение? Може би представите ни за Бог са много по грешни отколкото мравешките за хората.

Това, че щастието е илюзия, означава ли, че знаейки това човек вече не може да е щастлив? Или знаейки, че нещастието е илюзия - да не бъде вече нещастен? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Shiniasu написа:

Това, че щастието е илюзия, означава ли, че знаейки това човек вече не може да е щастлив? Или знаейки, че нещастието е илюзия - да не бъде вече нещастен? 

Не, това значи, че може да се чувства както си иска независимо от средата, в която е - това е илюзията за свободния избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Shiniasu написа:

Щастието ,не е илюзия,то си е съвсем реално и лесно постижимо,особено в наши дни.А за нещастието ,е тук трябва да си яко тъп за да си нещастен и да не можеш да си посигуриш щастлив живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

Щастието ,не е илюзия,то си е съвсем реално и лесно постижимо,особено в наши дни.

Лесно постижимото лесно се губи.

Дай пример за щастие, което никога да не можеш да изгубиш. Да не е зависимо от пари, от приятели, от средата в която живееш, от моментните ти желания. Само такова щастие мога да призная за истинско.

Аз мога да се радвам и на малките неща от живота, но никога не ги разглеждам като нещо отделно и независимо. Не се привързвам към тях (или поне се стремя да не се привързвам). Но това, в което намирам истинско щастие е самият естествен ред и начин по който се случват нещата в света. Също и възможността чрез нарастване на моите знания и осъзнатост да взема участие в разгръщането на живота навсякъде и във всичко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Shiniasu написа:

Лесно постижимото лесно се губи.

Дай пример за щастие, което никога да не можеш да изгубиш. Да не е зависимо от пари, от приятели, от средата в която живееш, от моментните ти желания. Само такова щастие мога да призная за истинско.

Аз мога да се радвам и на малките неща от живота, но никога не ги разглеждам като нещо отделно и независимо. Не се привързвам към тях (или поне се стремя да не се привързвам). Но това, в което намирам истинско щастие е самият естествен ред и начин по който се случват нещата в света. Също и възможността чрез нарастване на моите знания и осъзнатост да взема участие в разгръщането на живота навсякъде и във всичко. 

Пример- любов с астрални проекции.

Може да се почне от нашия живот, и да се продължи цяла вечност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Anjel Dimitrov написа:

Пример- любов с астрални проекции.

Може да се почне от нашия живот, и да се продължи цяла вечност.

Дали? Този живот ще свърши. В следващия каква гаранция имаш, че ще можеш да виждаш въпросните астрални проекции? А и дали в определен момент няма да се окаже, че нямаш с какво да ги привлечеш. Или пък дали няма да започнеш да привличаш проекции, които да не са ти много приятни?

И в един момент да не се окаже, че интересното вече ти е безинтересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Shiniasu написа:

Дали? Този живот ще свърши. В следващия каква гаранция имаш, че ще можеш да виждаш въпросните астрални проекции? А и дали в определен момент няма да се окаже, че нямаш с какво да ги привлечеш. Или пък дали няма да започнеш да привличаш проекции, които да не са ти много приятни?

И в един момент да не се окаже, че интересното вече ти е безинтересно.

Не знам за теб ,но аз си правя доста добра любов с астралните,и ме чакат и ще бъдат там за да си прекарваме още по хубаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.06.2019 г. в 20:54, Anjel Dimitrov написа:

Не знам за теб ,но аз си правя доста добра любов с астралните,и ме чакат и ще бъдат там за да си прекарваме още по хубаво.

Как да ти повярва някой, че е така, предвид, че твоето разбиране за "правене на доста добра любов" е като аз да напиша, че правя доста добра лютеница! А дали е така?

И кое е по-яко от твоята любов и моята лютеница, е въпрос на обсъждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубавото на астралната лютеница е, че никой не може да ти я изяде, даже и да я опита е невъзможно - е то и ти не можеш, ама това е незначителна подробност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.07.2019 г. в 2:34, sound написа:

Хубавото на астралната лютеница е, че никой не може да ти я изяде, даже и да я опита е невъзможно - е то и ти не можеш, ама това е незначителна подробност.

Като не са ме цитирали, така щях да подмина този толкова забавен коментар :giggle1: мерси за пояснението :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.07.2019 г. в 0:12, Maleficient написа:

Как да ти повярва някой, че е така, предвид, че твоето разбиране за "правене на доста добра любов" е като аз да напиша, че правя доста добра лютеница! А дали е така?

И кое е по-яко от твоята любов и моята лютеница, е въпрос на обсъждане.

Знам ли ,?навремето на една и викам,,дай да се любиме" и тя ми вика ,,варя лютеница ,само франзелата ще похапна" :) такаче като ми казваш ,,правя лютеница" ми е яко забавно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щастието е онази абсурдна абстракция подобна на бог , красота , вяра и други с която лъжем децата та да  не ни обвинят за това че докато сме си облекчавали нуждите сме им причинили живота.
И все пак отговора на въпроса от темата е - Карнобат ! Щастието се намира само в Карнобат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...