Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Взех си як компютър, игри на макс не става?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Взех си преди няколко месеца компютър за да играя новите игри (да разпускам така след работа) :lol6: :

дъно: Asys P5KC/35 s.775

процесор: Core 2duo e8200 2.66ghz. 6mb box

памет : 2x1GB Super T CL4 800

хард: HITACHI 320GB 16MB cache

видео: SAPPHIRE HD3850 512MB GDDR3 PCI-E

монитор : Philips 220WS 1680x1050 60HZ

Windows Proffesional SP2

Излиза че не мога да играя на новите игри на макс!! Какъв компютър трябва да има човек че да се накефи на всички ефекти на дадена нова игра? Или аз не съм напраил нещо с настройките на конфигурацията си ?

Предварително се извинявам ако съм сбъркал темата за въпросчето си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами трябва ти видеокарта главно... (като ти гледам конфигурацията). Видеокартата те спира да ти е всичко на МАКС cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не че съм специалист, ама имам приятел, който си сглоби геймърска конфигурация, и повярвай ми, няма нищо общо с твоята, с тази ще ги подкарваш на минимум или медиум но на макс- не става, за това трябваше първо да питаш, да ти се сглоби една геймъркса конфигурация, и след това да си я вземеш, за да няма ядове. (мое мнение)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, конфигурацията ти е много добра, но видеокартата ти те ограничава. Определено е било нужно по добра, или нещо от рода на Radeon HD 4850 - по -доброто, или GeForce 9800GTX. Просто монитора ти е с много голяма разделителна способност, което означава че компютърът започва да се "задъхва" на по новите игри. Ако имаш възможност да си я смениш картата с доплащане - добре, ако не здраве :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен видеото според вас кои други компоненти ме спъват? А пък като го взимах февруари месец тоя модел HD3850 512 MB беше почти последния модел (или бъркам). А пък и исках аз да си избера частите и сам да си го сглобя ( за това питам за настройките)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Освен видеото според вас кои други компоненти ме спъват? А пък като го взимах февруари месец тоя модел HD3850 512 MB беше почти последния модел (или бъркам). А пък и исках аз да си избера частите и сам да си го сглобя ( за това питам за настройките)

Ако можеш продай това видео,доплати и вземи RADEON 4850~250лв

пп:от февруари насам доста вода изтече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами само видеото... иначе желателно е да вземеш и РАМ-мец още 2 гиги

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се с помощ cool.gif !!!

Само може ли да ме упътите към коя фирма да се обърна за видеокарта - защото си поръчах частите преди от JarComputer а сега гледам че там нещо май са по-скъпи видеокартите?

А това за рамеца SUN_CITY и аз скоро се замислих да сложа още 2х1 ГБ щото гледам сега на ного игри пише 2ГБ+, само че задължително ли да е същата марка Super T CL4 (за 800Mhz знам че пак трябва да е) марката хубаво ли е да е пак такава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря на всички отзовали се с помощ cool.gif !!!

Само може ли да ме упътите към коя фирма да се обърна за видеокарта - защото си поръчах частите преди от JarComputer а сега гледам че там нещо май са по-скъпи видеокартите?

А това за рамеца SUN_CITY и аз скоро се замислих да сложа още 2х1 ГБ щото гледам сега на ного игри пише 2ГБ+, само че задължително ли да е същата марка Super T CL4 (за 800Mhz знам че пак трябва да е) марката хубаво ли е да е пак такава?

За паметта-"задължително ли да е същата марка"-не е задължително,но е препоръчително.Обаче ако не си на виста,4 ГБ не е наложително...(също и ако си на виста) cool.gif И ако си с 4Х1ГБ-забрави за клок.В случай,че гледаш на клока положително... biggrin.gif

За видеото-HD 4850,285.64 лв-скай.

Редактирано от мики маус (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да вземеш пак CL4 памет. И съответно пак на 800 мхз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз не че съм специалист, ама имам приятел, който си сглоби геймърска конфигурация, и повярвай ми, няма нищо общо с твоята, с тази ще ги подкарваш на минимум или медиум но на макс- не става, за това трябваше първо да питаш, да ти се сглоби една геймъркса конфигурация, и след това да си я вземеш, за да няма ядове. (мое мнение)

Айде сега,направо ме разсмиваш.Тая конфигурация си е отлична.Аз до този момент не съм виждал хардуер който да подкара повечето игри на макс без да насече (да не говорим за резолюция над 1440:900, повечето карат на 19 инчови монитори).Първо, повечето драйвери за яките карти не са добре оптимизирани, да не говорим за това, че и игрите са пълни с бъгни.Гледат да ги пуснат възможно най-скоро и така не си изпипват работата.Имайки също в предвид че за XP няма читави драйвери за повечето ATI HD3xxx,HD4xxx какво ви остава, освен да се надявате да не повярвате че с новата си карта ще победите производителите на игри.Повярвайте ми, те винаги ще са с три крачки пред вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ти се изписва, когато пуснеш някоя мощна игра? nVidia, meant to be played :P Ако си на Виста, направи Experience Index-a и виж кои компоненти имат най-малко точки, макра че то вече е ясно откъде идва проблема... За игрите - видеокартата му е майката 8-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си с боксовия охладител на процесора? Пробвай да го дигнеш на 3GHz. РАМ-та ходи до към 1060-1080. Видеото, както ти казаха е за смяна - миналогодишен модел среден клас...Метай се на нещо ново - 4830, трябва да излезе в скоро, 4850, 9800GTX+...

п.п. как си я сглобил тази конфигурация февруари, след като този процесор излезе по-късно?

Редактирано от ivanvazovv (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз до този момент не съм виждал хардуер който да подкара повечето игри на макс без да насече

това от къде го измисли? освен ако говориш за конфигурации от 500 лева с 22 инчов монитор...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предполагам си с боксовия охладител на процесора? Пробвай да го дигнеш на 3GHz. РАМ-та ходи до към 1060-1080. Видеото, както ти казаха е за смяна - миналогодишен модел среден клас...Метай се на нещо ново - 4830, трябва да излезе в скоро, 4850, 9800GTX+...

п.п. как си я сглобил тази конфигурация февруари, след като този процесор излезе по-късно?

през феруари е взел ВИДЕОТО може по-късно да е ъпгрейднал проца...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
това от къде го измисли? освен ако говориш за конфигурации от 500 лева с 22 инчов монитор...

Еми кажи ми една конфигурация, която да подкара Crysis на резолюция 2560x1600, AA на макс и всичко на Very High и да не пада под 30-35 fps...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми кажи ми една конфигурация, която да подкара Crysis на резолюция 2560x1600, AA на макс и всичко на Very High и да не пада под 30-35 fps...

Нямаш пари за такава конфигурация... biggrin.gifcool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/offtopic

Че колко може да струва дъно XFX с чипсет nForce 790i Ultra, накачени 3 nVIDIA XFX GTX 280 видео карти, 4x2GB DDR3 RAM Corsair 2000mhZ, 6x1000GB WD Caviar Black 32MB cache в RAID 0, едно захранване Enermax Galaxy 1000W и един процесор Intel Core2Extreme QX9775 biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
/offtopic

Че колко може да струва дъно XFX с чипсет nForce 790i Ultra, накачени 3 nVIDIA XFX GTX 280 видео карти, 4x2GB DDR3 RAM Corsair 2000mhZ, 6x1000GB WD Caviar Black 32MB cache в RAID 0, едно захранване Enermax Galaxy 1000W и един процесор Intel Core2Extreme QX9775 biggrin.gif

Не е задължително компонентите да са по много, важно е да са качествени!!!

Под 5-6 хиляди трудно ще паднеш

Редактирано от botbotbotbot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@bloodse3ker

Имам някаква идея колко стува гореупоменатото и колко иска Crysis.

Ти имаш ли идея какъв е смисълът от 6 терабайтови харда на райд 0? И дали 6 по терабайт са по-бързи от 6 по 160 гб например? А дали crysis иска въобще бързи дискове за да върви на макс детайли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@bloodse3ker

Имам някаква идея колко стува гореупоменатото и колко иска Crysis.

Ти имаш ли идея какъв е смисълът от 6 терабайтови харда на райд 0? И дали 6 по терабайт са по-бързи от 6 по 160 гб например? А дали crysis иска въобще бързи дискове за да върви на макс детайли?

Може и да иска, може и да не иска.. все пак колкото по-бързи, толкова по добре и както е казал .. знаете кой: Колкото повече.. толкова повече. На мен лично не ми стигат вече 1.5TB,но на някои 80GB са им достатъчни! .. айде стига спам вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

*OFF

Ето малко тестове на мощното :P :P

GTX280 3-Way SLI Crysis 1920x1200 8xAA - Min 35 : Max 61 Fps

4870X2 Crysis 1900x1200 DX10 Very High 16Q AA - Min 16 : Max 34 Fps

GeForce 9800 GTX 3-way SLI Crysis 1900x1200 No AA | 16AF - Min 12 : Max 52 Fps

GeForce 9800 GX2 Quad SLI Crysis 1900x1200 No AA | 16AF - Min 11 : Max 61 Fps

Ако и това ви е малко ...

Аз съм доволен и на 20 - 25 Fps другото е газария като AA и AF

По темата

вземи RADEON 4850 както са ти казали и няма да съжеляваш ;) по-добре от 9800GTX

Редактирано от RAW (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Взех си преди няколко месеца компютър за да играя новите игри (да разпускам така след работа) :laughing5: :

дъно: Asys P5KC/35 s.775

процесор: Core 2duo e8200 2.66ghz. 6mb box

памет : 2x1GB Super T CL4 800

хард: HITACHI 320GB 16MB cache

видео: SAPPHIRE HD3850 512MB GDDR3 PCI-E

монитор : Philips 220WS 1680x1050 60HZ

Windows Proffesional SP2

Излиза че не мога да играя на новите игри на макс!! Какъв компютър трябва да има човек че да се накефи на всички ефекти на дадена нова игра? Или аз не съм напраил нещо с настройките на конфигурацията си ?

Предварително се извинявам ако съм сбъркал темата за въпросчето си!

Приятел, ти си голям тарикат ле :P ! Твоят компютър, когато си го взимал, си имал варянт за доста по-добра видео карта, (едно на ръка, че само 9600GT, е по бърза от точно твоята карта с 10-20%) и не трябва да се оплакваш. Обзалагам се, че не само тъпият Crysis ти прави проблеми. (за мен една игра, която не може да се играе с нормална конфигурация за 1000-1200 лева на макс става тъпа.) Crysis старият, го играя с 10-20 FPS без AA AF и тем подобни ,всичко друго намаксимум ( под XP) (процесора ми е по-тъп от твоя Athlon 4000+ 2100mhz) 2x1GB ram . Взел си си 22 инча монитор широк екран и се оплакваш, че нищо не ти върви, ми нормално. Аз съм с 20 инчов, ама широк екран със същата резолюция и те разбирам напълно. Еми ще те посъветвам взимаш си един Xbox 360, или PS3, като искаш да си губиш времето с игри. И на 42 инча sumsung игрите се играят с рез 1920-1200 без никаква засечка, а от към графика не се различават от компютърните на макс. Само, че с това получаваш гаранция, че всички игри ще ти вървят намаксимум и то за около 500 лева. Друг е въпросът, че самият компютър, може да се ползва за много повече, неща от Xbox, а съвсем друг е въпросът, че игрите за Xbox са специално оптимизирани, а и хардуера вътре е само за игри. Твоята карта, когато си е взимал, е била най-хубавото на AMD тогава, но не е най-хубава видео карта. Искам също да подчертая, че игрите за компютър, може да са много по леки и красиви, но всички резработчици, се правят на неспособни, а през това време конзолните версии са 10 пъти по-оптимизирани, не че хардуера е тъп в конзолите, но всичко се прави за пари никой не мисли за нас геймърите, които желаят, да играят от PC-то. Просто конзолите са само за това, и се ощетява умишлено PC-гейминга. Жив и здрав!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за конзолата си е най-добрия съвет за игри. Искаш игри - купуваш игра. Не се занимаваш с инсталации - слагаш диска и играеш. Ако не искаш нищо особено от компютъра, а само интернет и офис приложения си взимаш един дърт лаптоп и ще ти върши работа. Иначе сега изискванията за игри на макс са едни след 3 месеца ще са други.

Да си купуваш последния хардуер е хвърляне на пари на вятъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване