Премини към съдържанието
RePt1Le

Проблем с реалния размер на хард диска

Препоръчан отговор

Линукса управлява външните устройства по съвсем различен начин. По-вероятно да е временна папка на Ubuntu-то, отколкото на Windows-a. Вероятно и това ще е причината достъпа до нея да ти е отказан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имам доста серизен проблем с харда sad.gif

от няколко дни постояно ми се намалява паметта и забелязах че има недефрагментирани фаилови и сам ги пуснал да се дефрагментират с O&O Defrag и пак не ще sad.gif

а и съм проверил че виндоуса ми заема 54 гб от харда а програмския фаил 2.6 гб

моя за помощ защото дефакто не мога да си инсталирам други програми защото от 80 гб дял за оперативната система ми остават 12 гб

моля за помощ

моля за помощ sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и аз имам доста серизен проблем с харда sad.gif

от няколко дни постояно ми се намалява паметта и забелязах че има недефрагментирани фаилови и сам ги пуснал да се дефрагментират с O&O Defrag и пак не ще sad.gif

а и съм проверил че виндоуса ми заема 54 гб от харда а програмския фаил 2.6 гб

моя за помощ защото дефакто не мога да си инсталирам други програми защото от 80 гб дял за оперативната система ми остават 12 гб

моля за помощ

моля за помощ sad.gif

Първо, за да ме накараш да ти пиша повече, покажи малко уважение и пиши грамотно.

Второ, в кои папки на Windows има толкова много информация, и как се казват файловете/папките(най-големите).

Скритите и ситемни файлове и папки виждаш ли ги?

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://professor.data.bg/tools/DELTEMP.exe дърпате и стартирате... (споко не чисти нищо което може да ви направи проблеми) чисти систем рестор, и темп директорията на съответния юзър и тази в уиндоус... ако имате няколко юзъра трябва да го стартирате от всичките и ще се учудите колко много място ще ви се освободи... особенно на дяла с уиндоуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като парво извинявам се зе неграмотноста защтото съм от македония и за тува sad.gif

а за системните и скритите фаило съм ги проверил

и когато избера пропетис на папката виндоус то ми илизше че е някде околу 54 гб а ги когато избера всички фаилове в тази папка ми показва че е помалко т.е. нормално

и когато го дефрагментирам харда то ми излиза че не може да се дефрагментират някои фаилове и спорет мен от там идва големия размер на папката виндоус

и сега частично съм го решил проблема с преинсталация на виндоуса

обаче виндоуса се оказа някакав боклук :rolleyes:

а за програмата DELTEMP излиза пак проблем

а да ми предложи някои добар виндоус за да си ги съкратя моити проблеми за днеска

мерси все пак за желанието за помощ :)

untitled.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, регистриран август 2006-та, пише първото си съобщение в края на 2008-ма!!! :)

Та, към проблема... Тъй като и аз имах подобен проблем (Инсталирам Уиндоус, който заема 6ГБ и след около месец вече заема 11ГБ) реших да ти пиша... Значи първо пробвай да изтеглиш CCleaner, който най-вероятно ще изчиства доста мусор, ако го пускаш веднъж месечно. Той е за малките боклучета. За по-големите предлагам, първо да настроиш да се виждат невидимите папки от Control Panel (надявам се знаеш как става), след което примерно влез в папка AppData или както там се казваше на XР и изтрий файловете и сейфовете на програмите, които вече нямаш на компютъра. Имено заради тези невидими папки мисля, че ти излиза повече заето място. Както и да е, ще освободиш най-много място не чрез реинстал на Уиндоус, а чрез форматиране на съответния хард диск. То пак ще си точи по няколко мегабайта на ден, докато се инсталират всички plug-in-ове на Уиндоуса и след това ке спре. Надявам поне малко да съм ти помогнал...

и сега частично съм го решил проблема с преинсталация на виндоуса

обаче виндоуса се оказа някакав боклук

Какво имаш в предвид? Windows 98? ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не бе брат

ми треба win xp sp2 примерно

или пак некои стабилен win за които няма да се притеснявам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

брат мерси за инфото :cupid:

днеска рових в folder options и намерих от как се махат някои от фаиловите кадето ми заемаха място в c:/windows/g/....

сега вече сам спокоен laugh.gif

мерси още веднаш : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да поприключим, а?

Само програмистите смятат че 1К = 1024, докато търговците са на мнение че 1К = 1000. Оттам идва разликата в обемите. Отделно на това при разделяне и форматиране на няколко дяла се задела и системна информация, която намалява обема. Работната единица с файловата система на диска е клъстер, който заема няколко сектора по 512 байта. Колко няколко - определя се при форматиране съобразно файловата система и размера на дяла. Типично за NTFS e 4K, а за FAT32 32К Така че един файл дори и да е 10 байта - заема цял клъстер. И по-голям да е файлът- в последния клъстер средно половината му е незаета. И другото - ограничете си размера за временните интернет файлове. 50 - 100MB стигат. Иначе запълват колкото празно място намерят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.