Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мога ли да вържа два компютъра с 1Gbit LAN карти?

Препоръчан отговор

Здавейте!

Имам 2 компютъра с 1Gbit LAN карти. Искам да ги свържа един с друг.

С обикновен кабел се свързват на 100 мбит.

В упътването на картата пише "1000BASE-T signaling requires four twisted pairs of Category 5 balanced cabling"

Това значи ли, че ако направя такъв кабел ще се свържат двата компютъра на 1Gbit?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здавейте!

Имам 2 компютъра с 1Gbit LAN карти. Искам да ги свържа един с друг.

С обикновен кабел се свързват на 100 мбит.

В упътването на картата пише "1000BASE-T signaling requires four twisted pairs of Category 5 balanced cabling"

Това значи ли, че ако направя такъв кабел ще се свържат двата компютъра на 1Gbit?

Да, но за да си сигурем по-добре си купи такъв :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е проблем да си направиш, ако можеш да си направиш и обикновен кръстосан кабел, само че тука вече се разменят и 4-и и 5-и пин с 7-ми и 8-ми. Ethernet Gigabit crossover

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е не е проблем да си направиш, ако можеш да си направиш и обикновен кръстосан кабел, само че тука вече се разменят и 4-и и 5-и пин с 7-ми и 8-ми. Ethernet Gigabit crossover

Благодаря, ще помоля един приятел да ми го направи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря, ще помоля един приятел да ми го направи.

Кабела трябва да е минимум кат. 6е, като дори тогава трансфера като пикови стойности не надхвърля 0.7 МБпс. Потърси кат 7, малко по-рядко се срещат а и не са популярни... sad.gif И задължителни на пълен дуплекс да се щракнат...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Един компютър и един лаптоп ги свързах посредством лан кабел нормален и връзката беше 1гбит. Със същия кабел свързвам и 100мбитови карти. Не виждам проблем да се свърже :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gbit стандарта поддържа auto-MDI/MDIX, което означава, че две такива карти могат да се свържат и с прав кабел.

отностно кабела: cat7 не е чак толкова не-популярен, но не е удобен за домашни условия, cat6/cat5e (за къси разстояния)

Редактирано от sanddaemon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване