Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Анонимно уеб сърфиране и криптиране на данни

Препоръчан отговор

Няма такова нещо. Явно съм се смахнал съвсем си е читава промоцията:

Това е от админа във форума им.

https://board.cyberghostvpn.com/cyberghost-vpn-english-boards/general-discussions/4901-on-a-strange-giveaway-should-users-beware-i-think-maybe-they-should/#post37961

Просто поредния ми параноидален пристъп :beat: .

Всичко е легално и за една година си с Premium трафик. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Айде на бетата - CyberGhost VPN 5 Beta:

https://board.cyberghostvpn.com/cyberghost-vpn-english-boards/announcements/5040-cyberghost-vpn-5-beta-1-let-s-start/ee602a7d

Без регистрация и изискване да се логваш! С избор на сървър. Променен интерфейс и същата ефективност...надявам се. При инсталацията изисква обаче NetFramework.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Скоростта - все така отлична. Има разлика принципно при отделните сървъри май. Именно за това опцията за избор на сървър е много важна - холандските и руски сървъри - не са толкова бързи, италианските не са толкова сигурни, колкото полските да речем и такива ми ти работи...

И не помня, но при инсталацията ти предлага смяна на Dns сървърите, което преди ставаше ръчно с тези на Гоустърите.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Скоростта на брауз е толкова добра, че чак се чудя, да няма нещо грешно... :)

Испанските сървъри пак не бачкат...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Криптирайте DNS трафика от и към вашия компютър с DNS Crypt:

http://www.opendns.com/technology/dnscrypt/ Проект на OpenDns (не е на някоя ноунейм компания)

Кратко въведение:

http://lifehacker.com/how-to-boost-your-internet-security-with-dnscrypt-510386189

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май в тази тема е най-добре да си задам въпроса: Някой работи ли пощенският клиент- Mozila Thunderbird?

Наскоро ми я сложиха на служебният компютър, където я ползвам само за служебната поща, но мисля да си я сложа и в къщи, като ми покрие всичките пощенски кутии.

• Въпросът ми е: дали е безопасна?
  • Дали си струва да си повериш всичките пароли на една програма, при това с отворен код?
  • Дали самата програма не би могла да изпраща "на някъде" паролите?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от настройките на браузъра ти, но ако примерно си логнат постоянно в пощата си и влизаш през браузъра, то логин информацията, мисля се пази в plain text и е незащитена. В мейл клиента, тази информация е криптирана (не знам в Thunderbird, мисля, че е по подразбиране криптирана, ползвам мейл клиента на Опера. Все пак виж в настройките.) и някой ще трябва да се справи с Thunderbird,  а това хич не е лесно - за да достигне логин инфото. В Thunderbird има и допълнителни настройки за сигурност, ако си спомням добре - все пак говорим за Mozilla Foundation - те не си оставят магарето в реката.

Отворения код нас с теб не ни засяга. Той е за разработчици по сигурността, които просто искат да помогнат на клиента да е по-сигурен и стабилен и им се предоставя възможност да го направят с отворения код. Когато забележат дупка, те казват на Мозила и те издават обновление, което оправя дупката. За разлика от компании като Майкрософт, чиито код е затворен и пълен с дупки, понеже там процеса по откриването и запушването им е много по-муден - ограничен брой специалисти имат достъп до кода.

За изпращането...не знам. Чак пък...Всичко може.

Доколкото знам ползването на мейл клиент е по-сигурното решение за управление на пощата, отколкото от браузъра. А от опита си с мейл клиента на Опера - и значително по удобното.

НО!Нека някой с повече опит с клиента да каже. И интегрирай клиента с антивира, ако има мейл защита. Не, че нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май в тази тема е най-добре да си задам въпроса: Някой работи ли пощенският клиент- Mozila Thunderbird?

Наскоро ми я сложиха на служебният компютър, където я ползвам само за служебната поща, но мисля да си я сложа и в къщи, като ми покрие всичките пощенски кутии.

• Дали си струва да си повериш всичките пароли на една програма, при това с отворен код?

Имам 8 пощенски кутии към момента... без "грамотевичната птичка" щях да се логвам по половин час за да си проверя всички пощи...

Важно е като си настройваш пощите, да ползваш възможно най-високото ниво на криптиране, което ти позволява mail server-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я ползвам.  Sticky Password се грижи за паролите ми. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я ползвам.  Sticky Password се грижи за паролите ми. 

Интересно- при мен не ще да се свърже с пощата ми в абв! дава, че не може да открие регистрацията? Какво се прави в такъв случай?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно- при мен не ще да се свърже с пощата ми в абв! дава, че не може да открие регистрацията? Какво се прави в такъв случай?

Провери си настройките  ;)

Публикувано изображение

http://help.abv.bg/?p=1240

Публикувано изображение

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ама и ти си намерил къде да си регистрираш поща... АБВ до преди няколко години не поддържаха безплатен ПОП3 сървър дори... да не говорим че всички "хакнати" пощи за които ми е известно са хоствани от АБВ... един път не съм чул нечия поща в Дир например да е "хакната"... или в mail.bg....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върнах се на версия 4.07 на CyberGhost-a. Причини:

- тромав фейс+на 2 пъти заби. Не знам .нетфреймуърка има ли отношение, но и самата програма по едно време получи някъв ъпдейт и качи до 180 мб ползване на памет.

- два сини екрана. Макар и да не съм сигурен, понеже тествах 7-цата на нод и...бе мисля, че са от CG.

Как да е, надявам се всичко да е ок след официалното представяне. Все пак бета тестването започна скоро.

А иначе не, че нещо, ма тоя мрачен сив фейс пред веселото жълто...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Steganos Online Shield 365- 6 месеца безплатно

https://www.steganos.com/specials/?m=cobi&p=sos

на е-майла пращат само кода за активация , но не и линк за сваляне , или нещо не съм видял? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на е-майла пращат само кода за активация , но не и линк за сваляне , или нещо не съм видял? :)

http://www.computerbild.de/download/Steganos-Online-Shield-365-Kostenlose-Spezial-Version-8158606.html

Заповядай.

Директен линк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Имаш ли наблюдения как се държи. Чекнах първата бета, която си имаше явно грижи и на моменти "вдигаше" над 200 мб. Усещаше се като програма, а като добавяше нормалното леееко забвяне при брауз (в зависимост от сървъра) си беше нетърпимо. Ползвам си четворката и не ми се деинсталва, че после пак да я връщам...

Публикувано изображение

Ето я четворката, но два таба на Опера с Уошингтън Таймс, който понатежава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли наблюдения как се държи. Чекнах първата бета, която си имаше явно грижи и на моменти "вдигаше" над 200 мб. Усещаше се като програма, а като добавяше нормалното леееко забвяне при брауз (в зависимост от сървъра) си беше нетърпимо. Ползвам си четворката и не ми се деинсталва, че после пак да я връщам...

Публикувано изображение

Ето я четворката, но два таба на Опера с Уошингтън Таймс, който понатежава.

Около 50 са двата процеса с 7 отворени таба на Хром.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте, някой тествал ли е добър софтуер за защитено плащане. Софтуер подобен на Bitdefender SafePay и вградения в Kaspersky, но като отделен пакет се интересувам.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой тествал ли е добър софтуер за защитено плащане. Софтуер подобен на Bitdefender SafePay и вградения в Kaspersky, но като отделен пакет се интересувам.

Благодаря.

Видео ръководство за работа със SecurityKISS Tunnel

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Отделен модул

http://www.bitdefender.com/solutions/safepay.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване