Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Въпросът ми е, може ли за даден фотоапапат да се ползват различни марки батерии ? Питам, защото си купих апаратче, а на упътването пише, че трябва да се ползат батерии не само от вида с който е снабден апарата, а и обезателно същата марка. Това ме учуди, честно. Струва ми се, че е някаква недомислица.

Редактирано от backata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би производителят на фотоапарата печели от това да рекламира точно определени батерии, особено ако той ги произвежда. Другият момент е, че тези батерии са тествани и производителят гарантира безотказна работа с тях, докато използуването на други батерии потенциално може да доведе до проблеми. Изводът е - слагай каквито искаш батерии на твоя отговорност и гледай да са на доказана фирма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може би производителят на фотоапарата печели от това да рекламира точно определени батерии, особено ако той ги произвежда. Другият момент е, че тези батерии са тествани и производителят гарантира безотказна работа с тях, докато използуването на други батерии потенциално може да доведе до проблеми. Изводът е - слагай каквито искаш батерии на твоя отговорност и гледай да са на доказана фирма.

До какви проблеми може да доведе според теб?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например, ако с батериите, препоръчани от производителя правиш по 200 снимки преди напълно да се изтощят, то с други батерии може да направиш само 120. :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Например, ако с батериите, препоръчани от производителя правиш по 200 снимки преди напълно да се изтощят, то с други батерии може да направиш само 120. :-)

Другите батерии, обаче, може да са наполовин цена. В такъв случай, ползването им би било по-изгодно. Така се получава конкретно за примера, който си дал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпросът ми е, може ли за даден фотоапапат да се ползват различни марки батерии ?

Ами то за това при избора на фотоапарат се гледа да работи с най-обикновени батерии та да можеш и от кварталната бакалия да си ги купуваш после.

Щом като вече си се прецакал с тоя модел, можеш да ползваш всяка куче марка батерия на която пише че става за апарата ти. То обикновено ще пише че замества модела на сегашната ти батерия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за акъмълаторни батерии тип АА, да ти кажа марката няма особено значение, стога напрежението и капацитета да отговалят, на това на тези които са ти с апарата. Разликата може да дойде само в това колко време ще издържет батериите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако говорим за акъмълаторни батерии тип АА, да ти кажа марката няма особено значение, стога напрежението и капацитета да отговалят, на това на тези които са ти с апарата. Разликата може да дойде само в това колко време ще издържет батериите.

Марката има значение и то голямо.Ако не е менте естествено.Не знам защо не е спомената марката на апарата и батериите,но ми се върти нещо като Сони и Стамина .....но е възможно и нещо да бъркам.Мога да кажа само от личен опит че Варта са много добри ако говорим за акумулаторни никелметалхидридни батерии.Унироял които уж бяха с по голям капацитет се скапаха неимоверно по-бързо и не стават за фотоапарати.За фенерчета и други цели са годни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Взех си акумулаторки на сони барабар със зарядното и на упътването към тях пише, че преди да се зареждат трябва да са напълно разредени. Какво означава това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Взех си акумулаторки на сони барабар със зарядното и на упътването към тях пише, че преди да се зареждат трябва да са напълно разредени. Какво означава това?

никел метал хидридните батерии имат "памет"

ако ги заредиш на полу разредено състояние ще се заревдат в последствие само до него

т.е. ако батерията дърви 1 час и я разредиш наполовина

след заряда тя ще държи 30 минути а не 1 час

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а как става това пълно разреждане? Чакам да загасне фотоапарата или самия фотоапарат има някаква такава функция за разреждане?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото помня "памет" имат никел-кадмиевите батерии (Ni-Cd по-стари са и вече на практика не се продават), а НЕ никел метал хидридните батерии (Ni-MH).

никел метал хидридните батерии имат "памет"

ако ги заредиш на полу разредено състояние ще се заревдат в последствие само до него

т.е. ако батерията дърви 1 час и я разредиш наполовина

след заряда тя ще държи 30 минути а не 1 час

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Доколкото помня "памет" имат никел-кадмиевите батерии (Ni-Cd по-стари са и вече на практика не се продават), а НЕ никел метал хидридните батерии (Ni-MH).

Тогава, защо ще пишат, че е нужно пълно разреждане? Те са точно Ni-MH, между другото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тогава, защо ще пишат, че е нужно пълно разреждане? Те са точно Ni-MH, между другото.

Изпълнявай си инструкциите .И никел-металхидридните имат "памет",затова трябва пълно разреждане.Можеш да го правиш с фенерче ,с апарата не можеш да ги разредиш докрай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

здравеите пичове и п...и . като апсолютен български мишок първо прочетох всичко за проблемите с батериите по конкретните случаи, и не намерих квото ме засяга. така че 6те съм ви благодарен ако некой знае как да помогне. А именно: става въпрос за CANON Power Shot A530 . Какви батерии да му сложа на тоя боклук( с риск да се засегнат феновете на КАНОН какъвто и аз бях до скоро) че да заработи без да ми показва при всяко пускане CHANGE THE BATERY PAK. Kато искам да ви предупредя че съм сменил няколко чифта зарядни батерии+зарядните към тях естествено, а именно- ENERGIZER и VARTA, а мисля че имах и още едно но не си го спомням.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравеите пичове и п...и . като апсолютен български мишок първо прочетох всичко за проблемите с батериите по конкретните случаи, и не намерих квото ме засяга. така че 6те съм ви благодарен ако некой знае как да помогне. А именно: става въпрос за CANON Power Shot A530 . Какви батерии да му сложа на тоя боклук( с риск да се засегнат феновете на КАНОН какъвто и аз бях до скоро) че да заработи без да ми показва при всяко пускане CHANGE THE BATERY PAK. Kато искам да ви предупредя че съм сменил няколко чифта зарядни батерии+зарядните към тях естествено, а именно- ENERGIZER и VARTA, а мисля че имах и още едно но не си го спомням.

Доколко си спомням апаратите ползващи батерии АА имат някъде в менюто си опция с която избираш какви батерии се използват в момента,алкални или никел-металхидридни.Та е много възможно в твоя апарат да е настроен на алкални и затова ти дава такова съобщение.

Изпълнявай си инструкциите .И никел-металхидридните имат "памет",затова трябва пълно разреждане.Можеш да го правиш с фенерче ,с апарата не можеш да ги разредиш докрай.

Всъщност това не е много добра идея,за батериите изобщо не е полезно да се разреждат напълно/напрежението не трябва да пада под 1 волт/Това е най сигурния начин за скъсяване живота на батериите.Така че наистина е достатъчно като се изключи фотоапарата,може да се зареждат след това.

Иначе за маниаци и професионалисти има "интелигентни" зарядни устройства които са най-добри за батериите,но цените им почват от 120-150 лева.Което ми се струва излишна глезотия.За тоя пари могат да се вземат 4-5 комплекта по 4 Енилуп батерии.Наистина са много добри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Я да изкопая тази древна тема. Кажете каква батерия да си взема за фотоапарат Nikon coolpix S9 и от къде? Оригиналната е 3,7 волта, 730 милиамперчаса. Ако знаете и вносител, ще е перфектно ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът на батерията е Nikon EN-EL8 . Оригинална, заместител. Ако потърсиш в Гугъл по модела, може да откриеш и други заместители.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът на батерията е Nikon EN-EL8 . Оригинална, заместител. Ако потърсиш в Гугъл по модела, може да откриеш и други заместители.

Много благодаря за информацията :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от 2 години съм с Canon Power Shot A580 и ползвах извесно време батерии DURACELL AA,и си бяха чудесни, но преди няколко месеца си взех презареждащи батерии Cyber charge и също съм доволен от тях. Пробвай първоначално с DURACELL, ако виждаш че не са ти изгодни си вземи презареждащи, просто ако трябва да купуващ батирии Canon, след три покупки ще си дал толкова пари колкото ти е фотоапара (много са скъпи, месля че бяха около 90лв, нещо такова). Това е от моя личен опит, успех ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от 2 години съм с Canon Power Shot A580 и ползвах извесно време батерии DURACELL AA,и си бяха чудесни, но преди няколко месеца си взех презареждащи батерии Cyber charge и също съм доволен от тях. Пробвай първоначално с DURACELL, ако виждаш че не са ти изгодни си вземи презареждащи, просто ако трябва да купуващ батирии Canon, след три покупки ще си дал толкова пари колкото ти е фотоапара (много са скъпи, месля че бяха около 90лв, нещо такова). Това е от моя личен опит, успех :biggrin:

martit000 ! той сидурно отдавна е хвърлил хубавото апаратче заради това, че не разбира от батерии. Почти всички са хубави като са нови. стига да знаеш как и с какво да ги зареждаш. именно тук е разковничето при всяка батерия. Нейния разряд и заряд. И не с каквото ти попадне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

martit000 ! той сидурно отдавна е хвърлил хубавото апаратче заради това, че не разбира от батерии. Почти всички са хубави като са нови. стига да знаеш как и с какво да ги зареждаш. именно тук е разковничето при всяка батерия. Нейния разряд и заряд. И не с каквото ти попадне.

Ами то и аз не съм много запознат с батериите, относно презареждащите ме посъветваха хора които се занимават с това от години и си разбират :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване