Премини към съдържанието

Анита Христова Трифонова изпълнява" Смуглянка"

от Анита Христова Трифонова,11.02.2020
  • 369 прегледа
  • 1 коментар

Анита Христова Трифонова sekirata cekupama изпълнява   " Смуглянка". 

206210561105.jpg

Kъм управата и потребителите на blog.bg -Моля, не позволявайте да Ви втълпяват, че съм в интернета като поетеса, разказвачка, журналистка ако щете-статии доста сполучливи пиша, и като певица, композиторка ,  инстументалистка -клавишни САМО ЗАРАДИ ДЪЩЕРЯ СИ, С КОЯТО СЕ ИЗГАВРИХА В "ПАЙНЕР".Тя се е отказала завинаги от музиката, сърцето и плаче-меко казано! Но това не означава, че аз -музикант професионалист нямам право да пея и свиря, композирам дори в интернета., ЗАЩОТО НЯКОЙ ЛУД ЩЯЛ ДА СИ МИСЛИ,ЧЕ ГО ПРАВЯ ЗАРАДИ НЕЯ!!!!!!!!!!!!
Аз съм си аз, тя си е тя -о тделна индивидуална личност.На някои така им изнася, да плюят по двете ни за пари ли -платено драскане от злоба ли , те си знаят, но и децата го разбраха. А мъжете тук, които са на ти с компютрите и имат аспирации към дъщеря ми от миналото и , срам за тях и техниките им, че ми пречат и навиват по -простоватите да ме заплашват и мъкнат по полиции и съд. Това няма как да са мъже, чак пък човеци.
Но всичко с времето си.
Полина в blog.bg  си смени категорията - не е вече музика, но няма как да премахне "Пайнер" от потребителското си име sladkotojelanienap.blog.bg
Не държи и рядко влиза в този профил, като гледа какво става и разпозна стари познати, които и мене гонкат . Прозрачно е защо освен по мене се сипят обиди и по нея- всичко имам запазено.

"Смуглянка" в танцов вариант-виждате колко много прилича на нашите народни хора, особено северняшките, дори влашките. Молдовско-ясно.

841e5217b730.jpg

Препоръчани коментари

Коментари

"СМУГЛЯНКА"  превод

Продължавате с обидите под моите постове  най-вече в блога ми от какви ли не профили, а сте щяли да си търсите правата тук и там. Това е повече от нагло! Аз съм спряла с хумористичните клипове, сега и една руска песен ли Ви пречи? Това е върха на  ....та!  Не мога като някои тук да пускам фантасмагории в текст .  Къде пише в правилата на форума, че не трябва да се пускат клипове в постингите, особено когато клиповете са мои стихове ? Блогът нали е мой? Май не знаете какво искате! А къде са моите клипове, но всичките в категория видео,  ТОВА вече е нещо, отговорете де?  Толкова ли много клиповете ми пречат , ами поетеските да си правят и те клипчета или да си плащат да им ги правят, що ровят, драпат, както и някои други? Какво  искате от мене - терор, психически тормоз?! Психически съм здрава и издържам на всичко, тренирана съм, някой Ви е излъгал , че ще направите пробив там..ха,ха! Вижте ме хубаво на последната снимка, нима не личи? Но явно нищо не разбирате, само се дракате и интереси.

И когато тук представите документ за чичо доктор  - професионалист, тогава ще се изказвате публично  кой е болен и кой не, и то без преглед, без нужната документация , за да твърдите,  и обиждате непознати хора, и то АНОНИМНО. Не разбрахте ли, че нямам пари за платен сайт, а тези които дават парите си за неплатените сайтове, за да си правят каквото си искат там, са мишки, плъхове! Но аз няма да оправя света, най-малко пък интернета анонимен.

превод

Мургавата молдовка
Веднъж на разсъмване през лятото
погледпах в съседната градина.
Там мургава молдовка
береше грозде.
Аз се изчервих, аз побледнях
Поисках изведнъж да кажа:
"Хайде, да посрещнем
лятната зора над реката!"
Къдрав е зеленият клен, с нарязани листа,
аз съм влябен и смутен пред теб.
Кленът е зелен и къдрав,
къдрав, с нарязани листа!
А мургавата молдовка
отговори така на момъка:
"Събираме се
молдовски партизански отряд.
Рано партизаните
са напуснали родните си домове.
Чака ме път
към партизаните в гъстата гора."
тук до клена ще се разделим с теб.
Кленът е зелен и къдрав,
И мургавата молдовка
тръгна по пътеката в гората.
Аз се обидих,
че не ме повика с нея.
За мургавата молдовка
често мислех нощем.
Отново срещнах в отряда
моята мургава молдовка.
Здравей момко, мили, скъпи.
Кленът е зелен и къдрав,

текст

Как-то летом на рассвете
Заглянул в соседний сад,
Там смуглянка-молдаванка
Собирает виноград.
Я краснею, я бледнею,
Захотелось вдруг сказать:
"Станем над рекою
Зорьки летние встречать!"
Раскудрявый клен зеленый, лист резной,
Я влюбленный и смущенный пред тобой.
Клен зеленый, да клен кудрявый,
Да раскудрявый, резной!
А смуглянка-молдаванка
Отвечала парню так:
"Партизанский, молдаванский
Собираем мы отряд.
Нынче рано партизаны
Дом покинули родной.
Ждет меня дорога
К партизанам в лес густой".
Здесь у клена, мы расстанемся с тобой.
Да раскудрявый, резной!
И смуглянка-молдаванка
По тропинке в лес ушла.
В том обиду я увидел,
Что с собой не позвала.
О смуглянке-молдаванке
Часто думал по ночам.
Вновь свою смуглянку
Я в отряде повстречал!
Здравствуй, парень мой хороший, мой родной.
Да раскудрявый, резной!

Линк към коментара

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

IP.Board Videos by DevFuse
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване