The Game Awards 2018 вече са в миналото. Оттук насетне мнозина от гейм индустрията и медиите вече гледат към следващата година, която със сигурност ще е толкова успешна, колкото тази. Шоуто не премина и без да отличи най-добре представилите се през 2018.

Макар и преди появата ѝ, критика и геймъри да не очакват нещо особено, God of War се превърна в невероятен хит. Sony Santa Monica представиха едно запомнящо се представление, издигайки Кратос на съвсем различно и непознато равнище. Със седемте си номинации по време на TGA2018 и спечеленото отличие за „Игра на годината“, играта заслужено зае своето място сред наградените, където се представиха достойно и новият Assassin’s Creed, Detroit:Become Human, Red Dead Redemption II и други хитови заглавия на настоящата година.

Ето и пълния списък на отличените и техните подгласници:

Game of the Year

  • Assassin’s Creed Odyssey
  • Celeste
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Monster Hunter: World
  • Red Dead Redemption II

Best Action Game

  • Call of Duty: Black Ops 4
  • Dead Cells
  • Destiny 2: Forsaken
  • Far Cry 5
  • Mega Man 11

 Best Action/Adventure Game

  • Assassin’s Creed: Odyssey
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Red Dead Redemption II
  • Shadow of the Tomb Raider

Best Role Playing Game

  • Dragon Quest XI
  • Monster Hunter: World
  • Ni no Kuni II
  • Octopath Traveler
  • Pillars of Eternity II: Deadfire

Best Game Direction

  • A Way Out
  • Detroit: Become Human
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Red Dead Redemption II

Best Narrative

  • Detroit: Become Human
  • God of War
  • Life is Strange 2: Episode 1
  • Marvel’s Spider-Man
  • Red Dead Redemption II

Best Ongoing Game

  • Destiny 2: Forsaken
  • Fortnite
  • No Man’s Sky
  • Overwatch
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Best Art Direction

  • Assassin’s Creed Odyssey
  • God of War
  • Octopath Traveler
  • Red Dead Redemption 2
  • Return of the Obra Dinn

Best Score/Music

  • Celeste
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
  • Octopath Traveler
  • Red Dead Redemption II

Best Audio Design

  • Call of Duty: Black Ops 4
  • Forza Horizon 4
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Red Dead Redemption II

Best Independent Game

  • Celeste
  • Dead Cells
  • Into the Breach
  • Return of the Obra Dinn
  • The Messenger

Best Performance

  • Bryan Dechart as Connor in Detroit: Become Human
  • Christopher Judge as Kratos in God of War
  • Melissanthi Mahut as Kassandra in Assassin’s Creed Odyssey
  • Roger Clark as Arthur Morgan in Red Dead Redemption II
  • Yuri Lowenthal as Peter Parker in Marvel’s Spider-Man

Games for Impact

  • 11-11 Memories Retold
  • Celeste
  • Florence
  • Life is Strange 2
  • The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories

Best Mobile Game

  • Donut County
  • Florence
  • Fortnite
  • PUBG
  • Reigns: Game of Thrones

Best VR/AR Game

  • ASTRO-BOT Rescue Mission
  • Beat Saber
  • Firewall Zero Hour
  • Moss
  • Tetris Effect

Best Fighting Game

  • BlazBlue: Cross Tag Battle
  • Dragon Ball FighterZ
  • Soul Caliber VI
  • Street Fighter V Arcade Edition

Best Family Game

  • Mario Tennis Aces
  • Nintendo Labo
  • Overcooked 2
  • Starlink: Battle for Atlas
  • Super Mario Party

Best Strategy Game

  • Battletech
  • Frostpunk
  • Into the Breach
  • The Banner Saga 3
  • Valkyria Chronicles 4

Best Sports/Racing Game

  • FIFA 19
  • Forza Horizon 4
  • Mario Tennis Aces
  • NBA 2K19
  • Pro Evolution Soccer 2019

Best Multiplayer Game

  • Call of Duty: Black Ops 4
  • Destiny 2: Forsaken
  • Fortnite
  • Monster Hunter: World
  • Sea of Thieves

Best Student Game

  • Combat 2018
  • Dash Quasar
  • JERA
  • LIFF
  • RE: Charge

Best Debut Indie Game

  • Donut County
  • Florence
  • Moss
  • The Messenger
  • Yoku’s Island Express

Best esports Game

  • CS:GO
  • DOTA 2
  • Fortnite
  • League of Legends
  • Overwatch

Best esports Player

  • Dominique “SonicFox” McLean
  • Hajime “Tokido” Taniguchi
  • Jian “Uzi” Zi-Hao
  • Oleksandr “s1mple” Kostyliev
  • Sung-hygeon “JJoNak” Bang

Best esports Team

  • Astralis
  • Cloud9
  • Fnatic
  • London Spitfire
  • OG

 Best esports Coach

  • Bok “Reapered” Han-gyu
  • Christian “ppasarel” Banaseanu
  • Danny “zonic” Sorensen
  • Dylan Falco
  • Jakob “YamatoCannon” Mebdi
  • Janko “YNk” Paunovic

Best esports Event

  • ELAGUE Major: Boston 2018
  • EVO 2018
  • League of Legends World Championship
  • Overwatch League Grand Finals
  • The International 2018

Best esports Host

  • Alex “Goldenboy” Mendez
  • Alex “Machine” Richardson
  • Anders Blume
  • Eefje “Sjokz” Depoortere
  • Paul “RedEye” Chaloner

Best esports Moment

  • C9 comeback win in triple OT vs FAZE
  • G2 beating RNG
  • KT vs IG Base Race
  • OG’s massive upset of LGD
  • SonicFox side switch against Go1 in Dragon Ball FighterZ

Content Creator of the Year

  • Dr. Lupo
  • Myth
  • Ninja
  • Pokimane
  • Willyrex

ДОБАВИ КОМЕНТАР

avatar
  Абонирай се  
Извести ме за