Watch Dogs: Legion излиза в края на октомври и това е повод за Ubisoft да ни рекламира още по-усилено хакерското приключение за смелия хактивистки колектив. Вече видяхме обновените системни изисквания за играта по-рано този месец. Научихме много и за геймплея с повече от час видеострийм.
А вчера пък се появи и ново видео към Watch Dogs: Legion. Този път не става за геймплей, нито за синематика, а за изключително забавно, макар и кратко лайв-екшън видео. В него акцент се явяват двете основни механики, които ще ви съпровождат през цялата игра. Първата е разбира се възможността да вербувате абсолютно, който си поискате (след завършването на кратка мисия), когато си поискате. И в тази връзка, имаме и новия гейм термин, за който не съм сигурен, но авторството му май може да припишем на Ubisoft: APC, All-Playable Characters. И разбира се, че не става дума за игра на думи само, противопоставяща стандартната концепция за NPC (Non-layable Characters), всички онези човечета в игрите, които вие виждате, но те вас – не. Според Ubi ще може да играете с всичките осем милиона жители на Лондон. Звучи като истински подвиг!
Другата основна механика не е особено приятна – постоянната смърт, както научава с горчивина един от студентите, изпратил възрастна жена в отвъдното в глупав опит да гръмне дабъл-декър с базука отблизо.
Watch Dogs: Legion излиза на 29-ти този месец за PlayStation 4, Xbox One, PC и Stadia. За Xbox Series X и Series S – на 10.11, а за PlayStation 5 на 12.11.2020.