fbpx
11.8 C
София

Незрящ геймър играе самостоятелно God of War Ragnarok

Най-четени

God of War Ragnarok демонстрира по фантастичен начин, как всъщност гейминг индустрията придава все по-голямо значение на достъпността на видеоигрите за хора с всякакви нужди. Като едно от най-големите заглавия за 2022 г., God of War Ragnarok без съмнение е игра, която предлага много емоции на играчите, но и изисква много наблюдателност, бързи рефлекси и внимание. Това не се оказва проблем за Бен, незрящ геймър, с псевдоним SightlessKombat, който открива, че сагата за Кратос има почти всички необходими настройки, за да може да я играе почти самостоятелно.

В сравнение с повечето заглавия в жанра, God of War Ragnarok вече предлага изключително ефективни опции за достъпност, което донесе и победата за Santa Monica Studios в категорията „иновации в достъпността“ на The Game Awards 2022. Играта съдържа широк набор от визуални настройки, включително активиране на режим с висок контраст, който прави обектите в играта лесно забележими и се оказва с огромно значение за повечето хора с частични зрителни увреждания. Бен обаче е напълно сляп човек и подобна опция не му носи реална полза.

Вместо това той разчита на комбинация от няколко настройки за достъпност в God of War Ragnarok. Бен споделя, че получава най-много помощ от геймплей опциите, чрез които голяма част от по-скучните задачи в играта се завършват автоматично, а някои от по-сложните комбинации от бутони могат да се редактират така, че да бъдат изпълнени по-лесно от младия британец. Функцията за подпомогнато насочване пък му съобщава кога трябва да накара героя да се завърти, да завие и т.н. Съчетаването на всички тези настройки, позволява на Бен да играе играта без никаква нужда от чуждо съдействие… е, освен в случаите, когато е изправен пред някой от пъзелите в God of War Ragnarok, които често затрудняват и най-заклетите фенове на приключенската сага. Незрящият геймър описва всичко, което му дава играта с една дума – свобода.

Любовта на Бен към God of War Ragnarok не е никак случайна. Самият той всъщност е участвал в разработването на функциите за достъпност на играта, които по всичко личи, че са от особена важност и за разпространителите на сагата – Sony Interactive Entertainment. Както многократно са го доказвали в миналото, така и сега, голяма част скорошните заглавия на компанията, като Ratchet & Clank: Rift Apart и Horizon Forbidden West, също са пълни с какви ли не опции, а римейкът на The Last of Us Part 1 предлага над 60 различни настройки за достъпност.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

0 Коментара
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини