fbpx
11.7 C
София

Microsoft подготвя TV приставка за Xbox и приложение за смарт-телевизорите на Samsung

Най-четени

Светослав Димитров
Светослав Димитровhttps://www.kaldata.com/
Занимава се със създаване на съдържание за уеб от 2009 г. с над 9000 написани новини за Калдата. Интересува се от SMM, Афилиейт и др.

Според ресурса VentureBeat, Microsoft ще разшири присъствието на екосистемата на Xbox: облачният гейминг ще бъде достъпен не само на компютрите и смартфоните, но и на телевизорите.

През следващите 12 месеца Microsoft планира да пусне приставка, чието основно предназначение е нейното свързване с платформата Xbox Cloud Gaming. Предполага се, че това е изключително компактно устройство във вид на TV-ключодържател или „шайба“, наподобяваща Chromecast. Съобщава се също, че в допълнение към игровия стрийминг, устройството ще предлага и библиотека от филми и сериали.

Собствениците на смарт-телевизори на Samsung обаче няма да се нуждаят от подобна приставка: Microsoft вече работи в тясно сътрудничество с корейския производител, разработвайки приложение, предназначено за свързване с услугите на Xbox. Излизането му също се очаква до 12 месеца.

Новата инициатива на Microsoft едва ли ще бъде изненада, тъй като компанията многократно е твърдяла, че се ангажира да осигури достъп до екосистемата на Xbox с всички необходими средства, както и да отдаде предпочитание на най-купуваните конзоли. Телевизионната приставка и приложението за смарт-телевизори са насочени повече към аудиторията, която не е готова да плаща значителни суми за игри.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

0 Коментара
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини