fbpx
14.8 C
София

Германското правителство ще закупи 20 000 смартфона BlackBerry за своите служители

Най-четени

Независимо от минималния дял, който заема компанията BlackBerry на потребителския пазар, нейните устройства все още са един от първите избори, когато става дума за конфиденциалност. Тази пролет стана известно, че около 2000 смартфона BlackBerry Z10, специално модифицирани от компанията Secusmart, са били закупени, за да бъдат използвани от германски държавни служители, включително от самия канцлер Ангела Меркел.

Съгласно появила се сега в глобалната мрежа информация, Федералното министерство на вътрешните работи на страната разглежда възможността за закупуване на още 20 000 смартфона за свои нужди. Както съобщава изданието Financial Post, на ведомството вече са били доставени 3000 смартфона BlackBerry, управлявани от операционната система BlackBerry 10, модифицирани от компанията Secusmart.

Канадският производител от своя страна отказа коментар относно появилата се информация.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

1 Коментар
стари
нови оценка
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини