fbpx
7.6 C
София

CES 2023: Qualcomm представи Snapdragon Satellite за Android

Най-четени

Даниел Десподов
Даниел Десподовhttps://www.kaldata.com/
Новинар. Увличам се от съвременни технологии, информационна безопасност, спорт, наука и изкуствен интелект.

По време на голямото изложение CES 2023 в Лас Вегас Qualcomm представи Snapdragon Satellite. Това е услуга за двустранен сателитен обмен на съобщения, която ще бъде достъпна във флагманските Android смартфони от следващо поколение. Това е станало възможно благодарение на съвместната работа с Iridium, която разполага с група от 66 сателита в ниски околоземни орбити. Snapdragon Satellite е директен конкурент на почти същата технология на компанията Globalstar, която е партньор на Apple. Това означава, че Android смартфоните ще имат много по-добра сателитна връзка от iPhone на Apple.

Snapdragon Satellite ще осигурява двустранен обмен на съобщения, а Qualcomm специално подчерта, че услугата ще може да се използва не само в екстрени случаи, но и по време на отдих в отдалечени и селски местности. Новата услуга ще се поддържа от мобилните устройства, базирани на системата върху чипа Snapdragon 8 Gen 2, считано от втората половина на тази година.

Snapdragon Satellite ще може да се използва и от други мобилни устройства, включително лаптопи, таблети, автомобили и от IoT продуктите. Различните разработчици и ОЕМ производители могат да предлагат свои собствени уникални фирмени услуги, използвайки предимствата на сателитната връзка. Snapdragon Satellite ще поддържа и 5G (NTN) мобилните мрежи. Ще се поддържа и използването на обикновените стандартни месинджъри, но тази опция няма да е безплатна.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

2 Коментара
стари
нови оценка
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини