fbpx
17.7 C
София

Пръв поглед към OnePlus 11: нещата определено се подобряват

Най-четени

Както всички вече знаем, OnePlus е в леко неудобна ситуация – нито флагман, нито „убиец“ на флагмани. OnePlus като че ли е загубил ентусиазма си и потребителите не гледат на компанията по същия начин. Но тазгодишният OnePlus 11 изглежда, че се опитва да промени всичко това. Определено можем да заявим, че OnePlus 11 е добър телефон. Gizmochina са се добрали до една от първите бройки и споделят впечатленията си.

Разопаковане

Стратегията на OnePlus сега е да предложи най-добрия телефон в семейството на OPPO. Намира се в подобна позиция като компанията iQOO, притежавана от Vivo. За тях изпълнението е от най-голямо значение, всичко друго е на второ място. И това дори го пише на кутията на OnePlus 11. Аксесоарите в кутията са прозрачен калъф, игла за SIM карта, инструкции и стикери. Можете да откриете и стикер, който предотвратява проникването на UV между пролуките. Има и адаптер, който поддържа зареждане от 100W, както и характерният червен кабел за зареждане на OnePlus.

Дизайн

OnePlus 11 има подобен дизайн като този на OnePlus 10 Pro, но тук квадратната форма на камерата вече е кръгла. Отзад телефонът е огледален, а модула на камерата вече е по-малък и е трудно да останат отпечатъци от пръсти на телефона ви. В черната зона на камерите обаче се виждат едни лъскави „петна“, които изглеждат като насъбрал се прах, който трябва да се почисти, а не може. Зелената версия на смартфона е хубава, тъй като цветът не е толкова ярък и има красив блестящ завършек, който му дава първокласен вид. Този път alert slider не е изчезнал и качеството на изработка е много добро.

Скенерът за пръстови отпечатъци също е на правилното място. OnePlus 11 използва най-големия вибрационен мотор в телефоните с Android. Вибрациите са най-близки до iPhone, като това определено носи бонус точки за OnePlus 11. За съжаление, USB-C портът все още е с USB 2.0.

Дисплей

Според техническите характеристики, екранът на OnePlus 11 е от най-висок клас. Има 2K резолюция, висока честота на опресняване и LPTO. Въпросният LPTO 3.0 тук определено е еволюирал – в зависимост от това колко бързо или бавно движите пръста си, честотата на опресняване се повлиява в реално време без промяна на цветовете. Екранът изглежда страхотно, но има някои недостатъци. По някаква причина дисплеят все още е същия като този на Samsung E4 от преди две години. Това означава, че ще консумира много повече енергия от последния дисплей E6 и максималната яркост ще бъде далеч по-ниска. Ако сте на открито на пряка слънчева светлина, трудно можете да видите какво пише на екрана ви, споделят от Gizmochina. Някои хора търсят опции като DC затъмняване или високочестотно PWM затъмняване, но те не са налични при OnePlus 11. Смяташе се, че 360Hz PWM затъмняването е по-лошо дори преди две години. Така че със сигурност е много субективно дали дисплеят е добър или не. Ако държите на резолюция, честота на опресняване и LPTO, то дисплеят определено е добър. Но ако сте загрижени повече за максималната яркост, нивата на консумация на енергия и добро затъмняване, то може би това не е най-добрият дисплей.

Бенчмарк и игри

Производителността на OnePlus 11 е на нивото на основните бенчмарк телефони от 8 Gen 2, твърдят Gizmochina. Но резултатите от CPU тестовете са малко разочароващи – това е единственият телефон от 8 Gen 2, чиито честотни резултати са толкова ниски. Загрява лесно и достига до температура над 40 градуса по Целзий. Хей, OnePlus, забравихте ли какво сте написали на кутията си?

Genshin Imact не се справя толкова добре тук, колкото на iQOO  11. Когато е включен режимът за ултрастабилни кадри, честотата на кадрите е малко по-добра, но ефектът не е голям. Същото важи и за функцията за Супер резолюция. Картината определено се изяснява, но няма да го забележите, когато героите се движат. За щастие OnePlus 11 вмъква конкретни game frames и това прави играенето на всякакви игри по-лесно и удобно. Представянето на OnePlus 11 не е лошо, но не отговарят на слогана си, с който ви посрещат.

Камера

Но може би най-впечатляващото нещо в този телефон е камерата. Ако миналата година някой беше казал, че OnePlus има страхотна камера, може би никой нямаше да повярва.

Тъй като сензорите и на трите камери са много добри, OnePlus 11 прави невероятни снимки с всеки обектив по всяко време. Цветовете изглеждат по-хубави от тези в реалност, но не са прекалено ярки и нереалистични. Динамичният обхват е отличен и балансът между яснотата и ефектите на изостряне е много добър. По време на повечето тестове, снимките, направени в автоматичен и нощен режим, са еднакви, така че не е нужно да активирате конкретно някой от режимите – телефонът може да прецени кой режим е най-подходящ. Ултрашироката камера също е толкова добра, колкото и основната камера. Обикновено при тези камери качеството е по-ниско, но тук наистина силно се доближава до основната (освен ако не приближавате прекалено много).

Сега можете да сравните снимки от последните модели и сами можете да прецените коя камера е по-добра. iQOO 11 определено се справя най-зле. Motorola X40 е най-близо до OnePlus 11, но цветовете не са същите (снимката има зеленикав оттенък).

Тази камера поддържа автофокус и можете да го използвате за заснемането на макро снимки. Но не можете да правите „преувеличени“ макро снимки, защото телефонът не е проектиран специално за макро фотография. Въпреки това обаче, снимките наистина са страхотни.

Със сигурност много хора ще бъдат впечатлени от този 2x обектив, защото вдъхва живот на всяка снимка. Той е много подходящ за снимки на храна и улична фотография, като улавя всеки малък детайл. Нощният режим също се справя страхотно.

Основната камера поддържа до 8K fps, ултрашироката камера поддържа 4K fps, а селфи камерата само 1080P 30 fps. Въпреки това обаче качеството на снимките е на наистина високо ниво.

Зареждане и батерия

Мощността на зареждане на OnePlus 11 не е особена висока, но 100W е достатъчно. За 5 минути телефонът се зарежда до 28%, а пълното зареждане отнема 25 минути (като при iQOO 11). Но няма безжично зареждане. Животът на батерията също е подобен като този на iQOO 11. Това е нормалното ниво на телефон от 8 Gen 2.

В крайна сметка

Истината е, че това е най-добрият телефон от 8 Gen 2 по отношение на фотографията, с изключение на водещите телефони като Xiaomi 13 Pro и Х90 Pro+. Макар и OnePlus 11 да не е флагман и да не е толкова евтин, това наистина е един от най-добрите телефони за цената си особено за потребителите, които обичат да правят снимки. Ще дадете ли шанс на OnePlus?


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

3 Коментара
стари
нови оценка
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини