С пускането на Windows 11, Microsoft пусна операционна система, която вече не поддържа много процесори и има ограничена поддръжка за хардуер с възможност за TPM 2.0.
Противно на споровете относно изискванията към процесора, спецификацията TPM 2.0 всъщност не е от голямо значение за много от потребителите.
Повечето съвременни устройства разполагат с тази функция за сигурност
fTPM или Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) е сравнително нов стандарт, който може да бъде открит в някои компютърни системи, базирани на процесори AMD. Той работи успоредно с BIOS и може да бъде активиран, като просто се следват поредица от инструкции, предоставени от производителя. Тази функция обаче може да доведе до проблеми с производителността при някои конфигурации.
Trusted Platform Module има някои проблеми с технологията на AMD, които включват звукови смущения, спад на кадрите и забиване в игри. Този проблем възниква поради проблеми със съвместимостта между fTPM на AMD и Windows 11.
Основни пречки
Въз основа на събраната информация се посочва, че включването на фърмуера на Trusted Platform Module (fTPM) може да намали производителността на Windows 10 и Windows 11.
Грешката не засяга всички устройства, по-скоро е съобщено, че проблемът засяга потребители с конкретни машини. Изглежда, че той няма да направи устройството ви неизползваемо, но го прави драстично по-бавно на моменти.
Препоръчително решение
Microsoft съветва да деинсталирате най-новата версия на операционната си система, Windows 11, и да изключите новата функция за сигурност fTPM в Windows 10. Ако имате проблеми, докато играете игри с графичната си карта AMD в Windows 11, трябва да обмислите същите стъпки. Междувременно чакаме AMD и Microsoft да пуснат кръпка.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!