
Изпълнителният директор на Swatch Ник Хайек обяви пред швейцарския вестник NZZ am Sonntag плановете на групата за разработка на собствена линия смарт-часовници. Те ще представляват обновена версия на часовниците от серията Swatch Touch със сензорен екран, нови датчици и функции за спортисти.
Според информация от различни източници, новият часовник ще се появи по рафтовете на магазините през следващата година.
„През 2015 година ние ще добавим фитнес-функции към серията часовници Swatch Touch. Само по себе си устройството ще си остане часовник, но ще получи и допълнителни често използвани функции за контрол на параметрите на тялото“, заяви Хайек.
„Ние вече разполагаме с необходимото ноу-хау и не се нуждаем от партньорство“, коментира ръководителят на Swatch Group обсъжданата в медиите сделка с Apple.