fbpx
6.8 C
София

ЕС направи нова стъпка напред към отпадането на роуминга

Най-четени

Отпадането на таксата за роуминг в Европейския съюз вече не е под въпрос. По-рано днес Европейският парламент гласува „за“ отпадане на роуминга до коледните празници през 2015 година. „Този вот е обещание на ЕС към неговите граждани,“ сподели вице президентът на Европейската комисия Нийли Кроус. „Това е мисията на ЕС – да премахва бариерите и да направи живота по-лесен и по-малко скъп.“

Европейският съюз дава заявка не само за отпадане на таксите за роуминг, но и като цяло за осигуряването на повече права и свободи за потребителите. Кроус изрази надежда, че съвсем скоро клиентите на мобилни оператори ще престанат да плащат високи сметки за услуги, които вероятно не ползват. Самите оператори, освен това, ще получат възможността да обслужват всеки гражданин на ЕС, независимо в коя страна-членка живее.

Междувременно, докато ЕС вече е дал зелена светлина за отпадането на роуминга, страните-членки ще продължат да разглеждат новите условия. Комисията очаква финалното решение за промяната да бъде взето до края на тази година.

Предложението за отпадането на комуникационните граници в Европа бе направено още през септември 2013 година. Ако всичко върви по план, след две години вероятно няма да има роуминг, ще можем да ползваме услугите на който и да е мобилен оператор в ЕС и ще се радваме на един интернет без цензура и блокиране на съдържание.

 


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

1 Коментар
стари
нови оценка
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини