fbpx
5.8 C
София

Как биха изглеждали днешните популярни приложения през 90-те

Най-четени

Даниел Десподов
Даниел Десподовhttps://www.kaldata.com/
Новинар. Увличам се от съвременни технологии, информационна безопасност, спорт, наука и изкуствен интелект.

От 90-те години насам мобилните технологии бързо променят начина ни на живот и  нашата работа. Миналата година започнахме още по-силно да разчитаме на нашите устройства, за да намираме развлечения, да играем видео игри, да слушаме музика и най-важното – да поддържаме връзка с нашите близки и колеги с помощта на приложения като Microsoft Teams, TikTok, Tinder и Facebook, които изиграха решаваща роля.

Но мислили сте как биха изглеждали тези платформи през 90-те години на миналия век?

Използвайки широките познания за технологичната индустрия изданието Computer Futures направи една малко носталгична разходка назад във времето, обединявайки добре познатите днес приложения с технологиите отпреди 30 години.

TikTok

Тази услуга се появи през 2016 година, а през 2020 година TikTok доби огромна популярност. Мисията на TikTok е да улови духа на творчеството в целия свят, както и ценните моменти от живота, като потребителите се насърчават да споделят своите чувства чрез видео и музика.

През 90-те години, ако искахте да заснемете най-новите си танцови движения или да споделите своето творчество, ето тази камера би била най-желана.

Microsoft Teams

За всички, които са родени след 90-те, това е обикновеният факс.

Това устройство бе много широко използвано през 90-те години от бизнеса като вид комуникация, с помощта на която е възможно чрез съществуващата телефонна мрежа да бъдат изпращани документи.

Използването на Microsoft Teams през 90-те години щеше да ни отнеме доста повече време и много повече набиране, за да може да уведомим колегата, че няма звук и да попитате дали вече ви чува.

Tinder

Хората използващи Tinder, вероятно са чували израза „много силна игра на Tinder“. Макар това да се отнася до естествената способност за общуване с други потребители, това малко портативно устройство от 90-те години придава на тази фраза съвсем друг смисъл.

В сайтовете за запознанства през 90-те, хората не можеха да виждат снимките на другите потребители и вместо това те използваха чат и разговори, чрез които си изграждаха мнението за отсрещната страна.

Днешният Tinder е добре известен със своя удобен интерфейс, който дава възможност чрез обикновено плъзгане наляво или надясно в зависимост дали харесвате профила на един или друг потребител, като оставате анонимни, докато не се получи съвпадение.

По подобен начин този Геймбой дава възможност на потребителите да дадат или не одобрението си на другите потребители преди да натиснат несъмнено важния бутон за съвпадение.

Facebook

През 90-те години, ако искахте да запазите на едно и също място всички необходими данни и рождени дни на приятелите си, но искате нещо по лъскаво от една обикновено адресна книга, електронният органайзер би бил вашият най-логичен избор.

Ако Facebook бе възникнал в началото на 90-те, предполагаме, че щеше да се използва именно това джобно устройство. Този електронен органайзер би дал възможност да записвате данните за приятелите си на едно и също място, както и да им изпращате напомняния за предстоящи събития и да получавате съобщения за предстоящи рождени дни.

През 90-те години някои от тези джобни устройства дори предлагаха основните телекомуникационни възможности, които даваха възможност да общувате с твоите приятели.

Amazon Prime Video

През 90-те години DVD плеърите бяха от съществено значение при дългите пътешествия с автомобил, понеже с тяхна помощ можеха да се гледат филми и извън дома. По това време не можеха да се осигурят развлечения само с два-три клика – изборът на филм, който да бъде гледан от няколко души едновременно, си беше интересен процес.

Но ако през 90-те години искахме да гледаме филм в движение като с Amazon Prime, щяхме да вземем именно това устройство с любимия си комплект от DVD филми. Тогава изборът на филми бе твърде ограничен и вероятно щеше да се наложи един и същ филм да се гледа по няколко пъти.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

3 Коментара
стари
нови оценка
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини