fbpx
8.8 C
София

Отпечатан с 3D принтер ракетен инжектор издържа тестове при температура 3000 градуса по Целзий

Най-четени

Даниел Десподов
Даниел Десподовhttps://www.kaldata.com/
Новинар. Увличам се от съвременни технологии, информационна безопасност, спорт, наука и изкуствен интелект.

Неотдавна NASA съобщи за големите успехи, постигнати в изготвянето на важни детайли за космическите апарати чрез лазерно изпичане на прахообразни метали. Тази технология на 3D печат бързо се усъвършенства и сега вече се произвеждат все по-надеждни космически елементи.

В края на миналата седмица успешно са преминали тестовете на ракетни инжектори, при много високи температури от около 3300 градуса по Целзий. В инжекторите са се смесвали течен кислород и газообразен водород, като в резултат от това се е образувала ракетна тяга от 9 тона.

Ракетният инжектор е една от най-сложните части на ракетния двигател, като изготвянето му чрез триизмерен печат значително снижава цената на процеса. Тестваният елемент по размери е равен на инжектора на неголяма ракета, а дизайнът прилича на дизайна на големите съвременни ракети от типа на RS-25.

При стандартните ракетни инжектори се използват 163 отделни части, а 3D технологията съкращава броя на елементите до два и по този начин се намалява времето за производство и цената на ракетните двигатели.

Тествани са два ракетни инжектора, произведени от частните компании Solid Concepts и Directed Manufacturing по поръчка на американската космическа агенция NASA.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

0 Коментара
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини