fbpx
15.9 C
София

80 на сто от телефоните на БТК стават цифрови

Най-четени

Калин Карабойчев
Калин Карабойчевhttps://www.kaldata.com/
Калин Карабойчев е управител на Kaldata.com - най-големият български IT портал. Повече от 15 години се занимава активно с разработка и популяризация на услуги в българския интернет.

80% от мрежата на БТК ще бъде цифровизирана до края на 2007 г. Това съобщиха от мениджърския екип на компанията на среща със служители от районното управление „Далекосъобщения“ във Велико Търново вчера. Над 3500 нови работни места са предвидени за бъдещия Център за телефонни услуги на телекома, каза говорителят на телекома Ясен Гуев. Според анкета на БТК около 4500 служители на компанията са изразили намерение при предстоящите съкращения да се възползват от условията за доброволно напускане, предвиждащи обезщетения между 6 и 17 заплати.

Други над 3000 служители ще се включат в курсове за допълнителна преквалификация. Трета възможност са бизнес-проекти на стойност между 6 000 и 30 000 лв., с които БТК ще подкрепи свои служители, които предстои да бъдат съкратени. Те ще получат субсидия за проектите заедно с предвиденото обезщетение, каза Ясен Гуев. Според него до края на годината в БТК ще бъде въведена нова система на заплащане на служителите. Целта е в компанията да бъдат привлечени най-добрите специалисти в областта на телекомуникациите.

Източник: IT in the press


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

1 Коментар
стари
нови оценка
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини