fbpx
20.8 C
София

ChatGPT в ролята на CEO само за една седмица възвърна инвестициите, а до края на годината се очаква да спечели 400 000 евро

Най-четени

Даниел Десподов
Даниел Десподовhttps://www.kaldata.com/
Новинар. Увличам се от съвременни технологии, информационна безопасност, спорт, наука и изкуствен интелект.

Докато в Италия временно е ограничено използването на ChatGPT, в Португалия чатботът е станал главен изпълнителен директор на стартираща компания. Изкуственият интелект е успял ефикасно да управлява стартиращата компания и да я направи печеливша само за една седмица.

Португалецът Жоао Ф. Сантос създава стартъп и назначава ChatGPT за негов главен изпълнителен директор, а самият той става асистент на изкуствения интелект. Инженерът ръководи всички задачи на невронната мрежа, като отделя само по един час на ден за компанията. Той изпълнявал всичко, което ChatGPT му каже, дори ако тези действия можели да навредят на стартъпа.

Невронната мрежа предлага три направления на дейност. Жоао Ф. Сантос не е искал да се занимава с услуги, затова е взето решение да се търгува с тениски с изображения, създадени от изкуствен интелект. По-конкретно, от Midjourney.

Компанията е наречена AIsthetic Apparel. Името ѝ е предложено от изкуствения интелект. Първата дума е комбинация от „изкуствен интелект (AI)“ и „естетичен“. Логото е създадено с помощта на невронната мрежа Midjourney.

Следващата стъпка на чатбота е да създаде бизнес план от 10 точки. Изкуственият интелект предлага да се създаде онлайн магазин и да се договори с Printful – компанията, която ще отпечатва изображенията, създадени от Midjourney. Между другото, описанията на изображенията за Midjourney също са написани от чатбота.

След това на невронната мрежа е възложено търсенето на инвеститори. Това са Мартин Андреас Петерсен, Фредерик ван Деурс и Васко Консейсао. Жоао Ф. Сантос заяви, че е успял да събере 2500 долара в замяна на 25% дял от компанията. Първоначалната инвестиция е била 1000 долара.

Цената на една тениска е 35 евро. За пет дни AI успя да спечели над 10 000 евро. При разходи от 4 000 евро AIsthetic Apparel успя да реализира печалба от 7 000 евро. Ако темпото на продажбите се запази, до края на годината печалбата ще достигне 40 000 евро. И още, ChatGPT оценява стартиращата компания на 4 милиона евро.

 


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

5 Коментара
стари
нови оценка
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Moto Razr 40 Ultra – впечатлява от пръв поглед, печели ни с практични решения

В месеците след пандемията, най-накрая пазарът на сгъваеми смартфони, както глобално, така и в България започна да набира скорост, а тази година виждаме все...

Подобни новини