Индийската орбитална марсианска сонда Mangalyaan продължава да работи и изпрати подробни и детайлни фотографии от повърхността на Марс. Особено добри са изображенията на каньона Ophir Chasma, който е много интересен за изучаване регион. Размерите на каньона са 317 х 67 километра и е тази област е известна като най-големия регион в Слънчевата система с подобна структура.

Стените на каньона Ophir Chasma, фотографирани от космическата сонда Mangalyaan, са съставени от много слоеве, а дъното на каньона е покрито с няколко скални слоя. Индийските учени са съставили триизмерен модел на каньона от множеството фотографии, изпратени от Mangalyaan.
Космическите проекти за изпращане на роботизирани апарати до Червената планета струват стотици милиони и дори милиарди долари. Индийците успяха да реализират своята марсианска програма едва за $74 милиона.

Сега Индия е първата азиатска държава, която участва в изследването на Марс. Второ, Индия е и първата държава в света, която успя от първия път да изпрати космически апарат до Марс. И трето, за самата Индия, това е първият космически апарат, изпратен до Марс.
По принцип, Индия искаше да докаже на света способността на своите учени и инженери да проектират и изпратят до друга планета изключително сложно към днешен ден устройство. Индийските специалисти идеално се справиха с тази задача.