В понеделник една от най-големите социални мрежи в света разкри обновената си политика на общността, която забранява използване на „измамни стратегии“ с цел неправомерно привличане на пари или получаване на неоторизиран достъп до лична финансова информация за други лица. Някои от забраните включват нововъзникналите тактики на измамниците да създават куп фалшиви акаунти, за да се представят като обществена личност или организация, като обещават на потребителите, че ще им изпратят огромна сума пари, след като първо те направят малък превод към тях, за да потвърдят самоличността им.
Този ход илюстрира как Twitter е загрижена за сигурността си и увеличава усилията си срещу постоянните измами, които се случват на територията на платформата. Измамниците са използвали фалшиви профили на известни личности, които звучат познато на всички и будят асоциации – като например името на изпълнителния директор на компаниите Tesla и SpaceX – милиардерът Илън Мъск, с цел да популяризират измами с криптовалута.
We’re always updating our rules based on how online behaviors change. Today we're expanding our policies to prohibit financial scams.
Read more: https://t.co/ihBxbTGKk5
— Twitter Safety (@TwitterSafety) September 23, 2019
Новите политики на социалната мрежа не забраняват рекламации на стоки, оспорвания и други диспути свързани с продажба на стоки.
Потребителите също ще могат да докладват други потребители, които нарушават правилата, само с няколко клика чрез обновена сива стрелка в долната част на всеки пост, която ще отваря опция за „Докладване на Tweet“, а след това „тази публикация е спам или е съмнителна“.
В зависимост от степента и типа на измамата Twitter може да заключи акаунта на потребителя, да му изпрати предупреждение, да замрази трайно акаунта, или да предприеме други действия – включително и сезирането на органите на реда.