Apple премахват приложението YouTube в iOS 6

Най-четени

Ако използвате iPhone или iPad и сте били почитатели на официалното приложение на YouTube за iOS, трябва да ви разочароваме. В шестата версия на мобилната операционна система, която ще излезе тази есен, приложението ще бъде премахнато. Разбира се, това съвсем не означава, че собствениците на мобилни устройства на Apple няма да могат да ползват популярния видео сайт.

Причината, поради която Apple изтеглят приложението от iOS 6, е че лицензът, позволяващ им това, вече е изтекъл. Потребителите на iOS ще могат да гледат видеоклипове, влизайки в мобилната версия на видео сайта през браузъра Safari. Отделно от това Google са обещали, че скоро на пазара ще се появи официално приложение за YouTube в App Store.

Новината едва ли ще разочарова много, тъй като, по сведения на Ars Technica, повечето потребители на iOS така или иначе предпочитат да използват YouTube през мобилната версия на сайта му, а не през приложението му. Всъщност, липсата на интегрирано в iOS приложение за YouTube ще има една добра страна – линкове към клипчета няма да се отварят автоматично през приложението. На този етап не е ясно дали промяната в iOS 6 ще сложи край на опцията за бързо споделяне на заснети клипове в YouTube.

Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.

С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!

Нови ревюта

Подобни новини