Intel твърди, че вече е получила поръчки за контрактно производство на чипове на стройност $5 млрд.

Най-четени

Светослав Димитров
Светослав Димитровhttps://www.kaldata.com/
Занимава се със създаване на съдържание за уеб от 2009 г. с над 15000 написани новини за Калдата. Интересува се от SMM, Афилиейт и др.

Заедно с новия финансов директор на Intel Дейвид Зинснер и смяната на приоритетите за развитие, се промени и структурата на отчетност в компанията. За първи път приходите от контрактно производство бяха посочени като отделен ред. Ръководството на Intel побърза да увери, че вече работи по поне 10 проекта за пускане на компоненти на трети страни, чиято реализация може да донесе повече от 5 милиарда долара приходи.

В краткосрочен план тази година клиентите на Intel ще получат повече от 30 тестови чипа, които ще бъдат произведени с помощта на технологията Intel 16 на специална производствена линия в Ирландия. Както беше подчертано по-рано, сред новите клиенти на компанията има много доставчици на автомобилни компоненти. Цифровите проекти за страничните клиенти, използващи технологиите Intel 3 и 18A, ще бъдат готови през втората половина на тази година. Както ръководството на компанията съобщи по-рано, клиентите на трети страни ще започнат да получават продуктите, произведени с помощта на технологията Intel 18A, през същата година, както и самата компания.

В контрактно направление Intel отличава пет ключови клиента, работата с които продължава в активен режим. Освен това, преди края на тази година компанията ще разкаже за успехите в тази област. Строго погледнато, в сравнение с първото тримесечие на миналата година, Intel увеличи приходите си от контрактни услуги от $103 милиона на $283 милиона, но оперативните загуби все още надхвърлят $30 милиона и в двата периода, тъй като разходите за закупуване на оборудване бяха високи. Към момента приходите в тази посока осигуряват както клиенти от автомобилния сектор, така и Amazon и Cisco.

Ако говорим за предстоящото поглъщане на израелската компания Tower Semiconductor, която също ще бъде интегрирана в контрактния бизнес на Intel, сделката вече е одобрена от акционерите на първата, а също така е одобрена и от антимонополните органи на двете страни, освен САЩ.

Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.

С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!

Нови ревюта

Подобни новини