Американски изнасилвач беше заловен след като местоположението му беше разкрито благодарение на най-голямата социална мрежа Facebook. Дъстин МакКомбс решил да си общува с полицията, докато в това време е бил обявен за общонационално издирване по обвинение в изнасилване, информира Gizmodo.
Заподозреният бил закопчан от органите на реда в щата Охайо след като мястото, където се намира било разкрито чрез IP адреса, от който влиза във Facebook. МакКомбс не е подозирал, че авантюрите му в социалните мрежи могат да доведат до бърз арест. Сега той вече е наясно, че за бягащите от правосъдието не е препоръчително да влизат в интернет, освен ако не са наясно какво правят и как да се защитят от проследяване. Още по-непрепоръчително е за лаици в сферата на високите технологии, които се опитват да избегнат полицията, да общуват с нея чрез Facebook.
Причината, поради която МакКомбс се свързал с органите на реда, била да им каже, че вече е избягал надалеч и нямат никакъв шанс да го заловят. Той обещал да се предаде сам когато си намери адвокат и достатъчно пари, за да плати евентуалната гаранция. Изнасилвачът протестирал и срещу това, че е обявен за „Мръсник на седмицата” в една от полицейските страници във Facebook.

Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.
С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!