Най-големият японски мобилен оператор NTT DoCoMo днес започна тестовете над LTE мрежата, която ще обхваща Токио. От компанията заявиха, че ако тестовете бъдат успешни, Токио ще стане „едно от най-бързите места на планета, от гледна точка на получаване и изпращане на данни чрез мобилен телефон.“
Отбелязва се, че новата мрежа ще започне да работи през декември, тази година и ще гарантира скорост за изпращане на данни от 25 Mbps и за получаване – 75 Mbps. Тези скорости превишават 10 пъти текущото мрежово изпълнение на NTT DoCoMo.
Операторът има намерение да позиционира LTE, като заместител на съществуващите 3G-услуги и HSPA. От компанията заявиха, че не само ще въведат по-висока скорост за работа в Интернет, но също така ще намалят стойността на трафика за абонатите.
Създаването на LTE мрежата е започнало през декември, на миналата година, а тестовете са необходими за проверка на реалните резултати. Ако тестовете са успешни, първите комерсиални потребители на LTE ще се появят в началото на 2011 година. От NTT отбелязват, че в момента мрежата обхваща най-населените райони на Токио, а до 2014 година ще бъде осигурено 100% покритие на града и неговите околности.
Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.
С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!