Игралната компания Nintendo съобщи, че портативната конзола 3DS е продадена в тираж от 4.1 милиона бройки в рамките на Япония. Само през миналата седмица на пазара са били реализирани половин милион екземпляра от 3DS, което е рекорд, предаде Gamasutra.
Конзолата излезе в началото на годината, но представянето й на пазара беше колебливо. Като причина за това се посочваше силната конкуренция и високата цена на новия продукт, пуснат от Nintendo. Много хора прогнозираха, че популярността на смартфоните и игрите за тях ще довърши портативните конзоли, но се оказа, че това е доста далеч от истината.
Nintendo 3DS успя да се възроди след прилагането на редица мерки. Цената на устройството беше намалена, излязоха някои много интересни игри за него, а настъпилите празници в комбинация с другите фактори буквално изстреляха конзолата нагоре.
След свалянето на цената 3DS неизменно е на върха в седмичните класации от своята област. Новоизлязлата PS Vita не успя да надвие по-стария си съперник, дори в седмицата когато дебютира на пазара.
През февруари, когато излезе на пазара, конзолата 3DS беше купена от 374 764 души в дебютната си седмица. В началото на декември рекордът беше подобрен с реализирането на 378 114 бройки, а през коледната седмица беше поставен последният рекорд от 510 000 продадени системи.
Две от игрите за 3DS вече минаха тираж от един милион бройки в Япония. Това са Super Mario 3D Land и Mario Kart 7.

Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.
С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!