Регистрация | Забравена парола
затвори
Вход чрез Вход с Facebook Facebook Вход с Twitter Twitter Вход с OpenID OpenID

Появи се друга снимка на BlackBerry London

Шрифт
От Н. Гечева, 01.02.2012 - 11:30 0 препоръчай 0 коментара
Споделяне
Google
Още
Абонамент
Google
myYahoo

Блогът Crackberry публикува нова снимка на смартфона с кодово име BlackBerry London. Очаква се компанията Research In Motion да го представи през втората половина на 2012 година.

Устройството е напълно сензорно - съдейки по изображението, хардуерни бутони на предния панел няма. Смартфонът е много по-тънък от съществуващите BlackBerry модели. Той е оборудван с две камери, като тази на задния панел е снабдена със светкавица.



Смартфонът ще работи под управлението на новата ОС BlackBerry 10, известна преди като BBX. За характеристиките на устройството нищо не е известно, но се съобщава, че RIM планира да премине на двуядрени процесори с тактова честота от 1,5 гигахерца.

Апаратът на снимката, публикувана от Crackberry, е подобен на устройството от друга снимка на BlackBerry London, публикувана през ноември 2011 от блога The Verge. Официално смартфона не е анонсиран.

В резултат на друга информация в медиите от края на януари се предполага, че BlackBerry London ще бъде представен през септември, като през 2012 г. се очаква още компанията да пусне в продажба два телефона от серията Curve, няколко смартфона Bold и нова версия на таблета PlayBook.


Nokia Lumia 900 използван като чук

Не е нужно да ми казват „не правете това у дома си”, за да съм наистина далече от мисълта да използвам телефон като Nokia Lumia 900, за да забия пирон в стената си. Съвсем не толкова предпазливи се оказват инженерите на Nokia Крис Рабъл и Майк Майърс. Те решили да използват моделите Lumia 710 и 900 като чук, в отговор на клип в YouTube, показващ тест за издръжливостта на мобилен телефон на Sonim. По време на теста 4.3 инчовият AMOLED екран на Lumia 900, използващ Gorilla Glass, доказва здравината си. След като се опитаха да забият пирони в него, инженерите от Nokia използваха самия телефон като чук, забивайки с него пирон в дървена дъска. Резултат – нито драскотина по дисплея. Може да се очаква и че други телефони, използващи подсилено стъкло, биха издържали такива удари. Според Рабъл и Майърс същият тест е направен и с Lumia 710, като съответно бил постигнат и същия резултат. Те самите не били изненадани от издръжливостта на моделите и се забавлявали искрено по време на експеримента. Самият клип можете да видите по-долу.


Добавете коментар
Публикуването на коментари е разрешено само за регистрирани потребители.
Ако имате регистрация влезте със своето име и парола от тук или се регистрирайте безплатно.
четени препоръчвани коментирани

Банкирате ли чрез Интернет?
Общо гласували: 215 Други анкети