Canon разработват първия си безогледален фотоапарат

Най-четени

Компактните фотоапарати са едни от най-продаваните устройства на пазара и дори някои производители като Sony или Panasonic вярват, че те ще изпреварят по продажби дори DSLR моделите: нещо, което, впрочем, вече се случи в Япония. Единственият по-голям производител на фотоапарати, който все още не е представил безогледален модел, остава Canon. От TechRadar.com, обаче, са на мнение, че компанията е готова да стъпи на този пазар.

Различните компании подхождат по различен начин към своите компактни апарати. Nikon, например, избраха да интегрират в своя първи модел по-малък сензор. Fujifilm, пък, направиха точно обратното – представиха безогледален фотопарат с APS-C сензор, който може да се мери по възможности дори със сензора на Canon 5D Mark II. Затова от TechRadar.com смятат, че Canon ще заложат на фотоапарат с пълен кадър, такъв какъвто е Leica M9, например.

Вече се появиха сведения, че Canon действително планират да представят компактен фотоапарат през август, тази година. По принцип производителите на фотоапарати, в това число Sony и Nikon, обичат да показват новите си модели през този месец най-вече заради най-престижното фотоизложение Photokina, което се провежда ежегодно през септември.

Другото нещо, за което спекулаторите спорят най-много, e цената на бъдещия фотоапарат (чието съществуване, не трябва да забравяме, никога не е било потвърждавано от Canon). От TechRadar.com, смятат, че цената зависи главно от това за кого ще бъде предназначен моделът. Ако моделът е предназначен за професионалните фотоапарати, цената му ще бъде от ранга на 1000 – 1500 британски лири. Ако, обаче, идеята на Canon е да насочат модела си към масовия потребител, цената му не би трябвало да е повече от 500 – 800 британски лири.

Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.

С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!

Нови ревюта

Подобни новини