В сряда (13 април 2011 г.) се появиха подробности за предстоящия Dell Alienware M18x – лаптоп от висок клас за игри, който е с голям 18,4 инчов екран. Този необичайно голям лаптоп беше само слух в продължение на известно време докато не се появи съвсем за кратко в канадския сайт на Dell и изчезна изведнъж. Сега вече спецификациите на Alienware M18x циркулират онлайн.
Ubergizmo съобщава, че M18x (който на снимката прилича много на M17x) ще се продава на цени, започващи от $2088. Екранът му ще е с 3D възможности и разделителна способност 1920×1080 пиксела. Процесорът му ще е Core-i7 с възможност за овърклок до 4GHz. Графичната му карта Nvidia GeForce GTX 460M може да бъде надграждана до AMD Radeon HD 6970M. Паметта му е 4GB DDR3 RAM с възможност за надграждане до 32GB, а дискът – HDD 320GB, надградим до 750GB.
Моделът с размерите си на практика е трудно преносим. M11x R3 или M14x, спецификациите, на които също изтекоха в Интернет са по-компактни. M11x R е с 11,6-инчов дисплей TrueLife с LED подсветка на матрицата. За потребителя ще бъдат достъпни три модела процесори Intel Core i5-2537M (честота 1,4 GHz), Core i7-2617M (честота 1,5 GHz) и Core i7-2657M (честота 1,6 GHz)
Доставките на M18x се очаква да започнат през май тази година.
Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.
С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!