Компанията Opera Software е разработила технология Opera Turbo, с помощта на която ще може да се ускори работата с Интернет независимо от използваната връзка и типа на устройството. Разработката ще бъде представена в средата на февруари на Mobile World Congress 2009.
Технологията Opera Turbo ще може да увеличи скоростта на зареждане на данните от Интернет до 80%. От тази технология ще могат да се възползват само корпоративните клиенти с различни версии на браузъра Opera. Не се съобщава дали Opera Turbo ще бъде достъпна и за обикновения потребител.
Браузърът, който ще поддържа Opera Turbo ще предава данните на специален сървър Opera Software. Последният ще анализира страницата и устройството, от което е получено запитването, а също така и канала за връзка. След това в браузъра на потребителя ще се зареди оптимизирана версия на страницата.
Представителите на Opera Software подчертават, че външният вид на сайтовете няма да се променя. Няма да се изключват и функциите за мултимедия и анимация.
Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.
С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!