Windows 7 е най-продаваната ОС

Най-четени

Калин Карабойчев
Калин Карабойчевhttps://www.kaldata.com/
Калин Карабойчев е управител на Kaldata.com - най-големият български IT портал. Повече от 25 години се занимава активно с разработка и популяризация на услуги в българския интернет.

Microsoft обяви рекордни продажби за последното тримесечие на 2009 година. Става въпрос за продадените лицензи на Windows 7, които през последното тримесечие са станали над 60 милиона. Това прави Windows 7 най-продаваната операционна система в историята.

„Това е рекорд при продажбите на Windows”, съобщи Кевин Търнър, шеф в Microsoft. „Изненадани сме от желанието на потребителите да използват Windows 7. Също така и от бизнес органите, които желаят да се приспособят към новата ОС толкова бързо.”

Microsoft пусна Windows 7 на 22 октомври 2009 година. От тогава, новата ОС беше засипана с похвали от домашни потребители, бизнес потребители, медията и много други.

Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.

С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!

8 Коментара
стари
нови оценка

Нови ревюта

Подобни новини