Изглежда студио Hello Games е подготвило още една изненада за феновете на No Man’s Sky. След като модераторите на Reddit форума, свързани с играта, получиха необичайни колети с подаръци от разработчика, стана ясно, че нещо ново се подготвя за средата на месец август. Сега изненадващо е публикуван и нов специален уебсайт, програмиран като терминален прозорец. Можете да въвеждате различни команди, които разкриват много тайни от етапите на разработка на No Man’s Sky.
Когато влезете в сайта the Waking Titan, първото, което ще видите, е команден ред. Но тъй като Hello Games не дава никакви напътствия как се навигира с него, потребителят може да пише каквото си иска и само да се надява, че командата му ще бъде приета. Според някои фенове въвеждането на „Whatis Atlas“ връща кратка поема, свързана с мистериозната организация „Атлас“ от играта. Ако пък въведете „Ship“, сайтът ви пренасочва към концептуална рисунка на космически кораб. Можете да напишете и „List Commands“, което извежда имена на файлове. Ако стартирате файловете „Start Atlas.init“ и „Start CSD.init“, сайтът неочаквано изисква някакъв вид парола. Изглежда предимство имат геймърите, получили колети от разработчика, защото те вероятно съдържат някои подсказки към разрешаването на загадката.
Заинтересованите могат да посетят посветеният на новия сайт форум в Reddit и да следят прогреса на феновете. Все още обаче никой не знае за какво е предназначен командния прозорец и как е свързан с очакваният ъпдейт – Hello Games мълчи упорито по въпроса.