fbpx
10.2 C
София

OPPO представи звуков Bluetooth чип, осигуряващ качество 24 бита/192 KHz

Най-четени

Даниел Десподов
Даниел Десподовhttps://www.kaldata.com/
Новинар. Увличам се от съвременни технологии, информационна безопасност, спорт, наука и изкуствен интелект.

По време на събитието INNO Day китайската компания OPPO представи редица уникални неща, но най-интересна е системата върху чипа MariSilicon Y, която осигурява изключително високо аудио качество с помощта на Bluetooth безжична връзка. Това е първият RF чип, разработен от OPPO, с който компанията ще въведе нов стандарт в качеството на безжичното аудио, което по нищо не отстъпва на жичната връзка.

Миналата година OPPO представи невронния процесор MariSilicon X за обработка на изображенията, който вече се използва в топ-моделите на компанията. А сега, за да удовлетвори желанията на аудиофилите, които обичат да слушат качествена музика без да им се пречкат каквито и да било проводници, компанията разработи новата SoC MariSilicon Y. Новият чип се базира на N6RF технологията и може да обработва получените чрез Bluetooth данни със скорост до 12 Mb/s. В сравнение с предишното поколение на този чип, неговите размери са с 33% по-малки, а неговата консумация е намляла с 66%.

MariSilicon Y е първият звуков процесор в тази сфера, който може да осигури чрез Bluetooth аудио с 24-битов/192 KHz формат, осигуряващ свръхчист звук, сравним с традиционните компакт дискове. Поддържа се специализирания URLC кодек с по-висока компресия от LDAC, LHDC, AAC и AptX. Осигурява се превъзходно кодиране на звука с много малки изкривявания.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

Абонирай се
Извести ме за
guest

1 Коментар
стари
нови оценка
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини