От известно време за по-детайлно ревю в нас е апарат, който напълно отговаря на името си. Mi11 Ultra на Xiaomi наистина представя ултра производителност и характеристики, благодарение на уникалната комбинация от 6,81-инчов AMOLED сензорен екран, Snapdragon 888 на Qualcomm и батерия от 5000 mAh.
Едно от най-впечатляващите неща в модела обаче е неговия модул с камери и сензорите, с които то разполага. Именно заради тях неговите габарити са малко по-големи, а някои дори го наричат смартфон, закачен за фотоапарат.
Този модул съдържа основния 50-мегапикселов сензор GN2 с неговия 1/1.12-инчов размер, бленда f/1.9, технология за бининг 4 в 1 пиксел и функция за оптична стабилизация на изображението
Той е заедно с 48MP IMX586 камера с f/2.2 бленда за широкоъгълни кадри и над друга 48MP IMX586 за перископно увеличение. С него може да направи 5 -кратно оптично увеличение или при комбинация до 120 -кратно цифрово увеличение. Интересна подробност, която със сигурност ви е известна е, че до модула с камерите има и 1,1-инчов, 126 x 294-пикселен екран. Идеята е вие да правите селфита с помощта на задната камера и да кадрирате кадъра правилно. Той също така служи като часовник и екран за известия, когато телефонът е с лицето надолу на масата. По -късно ще стигнем до това колко е ефективен.
Сензорът Samsung GN2 е козът на Mi 11 Ultra и е нещо, което никой друг телефон няма. В останалите си характеристики моделът е в изравнен резултат с доста от другите флагмани на водещите производители на пазара, но камерата е това, което го отличава. А днес спираме вниманието си на нощния режим. Споделяме и някои снимки с вас, правени във възможно най-неблагорпиятните услогия. Те са без използване на статив, почти в пълен мрак, или при наличие на малко осветление, което по-скоро обърква сензорите.
Нощният режим се активира автоматично, когато камерата разбере, че няма достатъчно светлина, за да направи нормална снимка. Той също така оценява колко дълго затворът трябва да остане отворен, варирайки според моя опит между една и три секунди.