fbpx
4.6 C
София

Особености на микроархитектурата в ядрото AMD Hawaii

Най-четени

Светослав Димитров
Светослав Димитровhttps://www.kaldata.com/
Занимава се със създаване на съдържание за уеб от 2009 г. с над 9000 написани новини за Калдата. Интересува се от SMM, Афилиейт и др.

Както вече знаете, в интернет изтекоха снимки на бъдещия флагмански графичен ускорител Radeon R9 290X, а също така станаха известни и голяма част от техническите му характеристики. Днес обаче, благодарение на друг информационен теч в мрежата, се появиха и особеностите на микроархитектурата в ядрото AMD Hawaii, което е залегнало в основата на новия адаптер. Разбира се достоверността на тази информация няма как да се потвърди.

Според чуждестранните ни колеги, публикували слайдовете по-долу, новият чип е снабден с почти същата йерархия на компонентите, като тази в предшественика в лицето на чипа Tahiti. Разликата от бившия флагман се крие в присъствието на четири шейдърни енджина, вместо два, както е в Tahiti модула. Тази промяна в архитектурата може да означава двукратно увеличение на скоростта в изчислителната геометрия и броя на растерните блокове. Всеки шейдърен модул има единадесет изчислителни CU блока, носещи в себе си по четири текстурни TMU модула и 64 изчислителни SP процесора.


Квартетът шейдърни двигатели в GPU AMD Hawaii са свързани към единна командна структура за обработка на данните, чийто обем на кеш-паметта от второ ниво L2 е 1 MB. Говори се и за наличието на 512-битова шина, интерфейс PCI-Express 3.0 x16, шест дисплей контролера, CrossFireX XDMA модул и мултимедиен ускорител с UVD, VCE и TrueAudio.





Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!

  • ТАГОВЕ
  • AMD
Абонирай се
Извести ме за
guest

0 Коментара
Отзиви
Всички коментари

Нови ревюта

Подобни новини