Компанията Acer е разработила компактен компютър на база на платформата Nvidia Ion. Той ще се нарича Hornet.
Hornet ще работи с процесори Intel Atom. От техническите характеристики е известно, че в комплекта му ще има контролер с датчик за движение. С негова помощ ще се осъществява управление на устройството с жестове. Според Inquirer първите 4 модела ще се появят в началото на месец април 2009 година. Цената им ще бъде от $199 до $399.
Компанията Intel е реагирала остро срещу платформата Nvidia Ion. Според нея това е ново название на вече съществуващ продукт на компанията Nvidia.
Нека припомним, че Nvidia Ion беше представена през месец декември 2008 година. Вграденият графичен процесор GeForce 9400M позволява на платформата да изпревари по производителност подобните изделия, произведени от Intel.
Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.
С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!