Републиканецът Майк Роджърс, който е автор на проектозакона за киберсигурност CISPA, призна, че проектът му си има своите слаби страни, но смята, че е постигнат изключителен прогрес за прокарването му в САЩ. Това наистина е вярно, тъй като през последните дни CISPA получи голяма подкрепа от политиците и бизнеса, предаде Mashable.
Зад проектозакона стоят някои от големите играчи в света на високите технологии. Един от тях е най-популярната социална мрежа Facebook. CISPA трябва да регламентира комуникацията между държавните и частни организации по отношение на киберсигурността, пиратството и личните данни на хората.
Създателят на CISPA твърди, че подкрепата за проекта му се дължи на това, че той е създаден след внимателен анализ на нещата, които притесняват хората. Проектозаконът бил плод на тясното сътрудничество между всички, заинтересовани от сигурността в интернет.
Критиците на проектозакона смятат, че текстовете му са пълни с неясни формулировки и твърдения, които впоследствие могат да се интерпретират по начин, който да застраши личната неприкосновеност в световната мрежа.
Много от потребителите на интернет са убедени, че CISPA всъщност е следващата SOPA.
„Това предложение не е толкова страшно, колкото се опитват да го изкарат някои хора. Добрата новина е, че все повече са онези, които разбират какво всъщност се опитваме да направим. Работим прозрачно и с всеки ден се приближаваме по-близо до целта.”, е мнението на Майк Роджърс.