Руската компания Базалт СПО предостави възможност за безплатното използване на операционната система Simply Linux на всички организации и физически лица, които са пострадали от санкциите на Microsoft.
Операционната система може свободно да бъде изтеглена от сайта на компанията, да бъде инсталирана на произволен брой компютри и да бъде използвана за работа, за забавление и в ежедневието, „без да бъде изхарчена дори и една рубла“.
„Ние искаме да помогнем на всеки отделен потребител и на всяка организация, които в наши дни изпитват безпрецедентно твърд натиск относно използването на чуждестранния софтуер. Операционната система Simply Linux винаги е била ‘най-домашната’ от фамилията операционни системи Алт, но е напълно подходяща за работа в офисите и предприятията. Тя предлага същите възможности като Windows: съвременна, функционална, интуитивно разбираема и много удобна. Заедно с Simply Linux потребителят получава комплект от приложения за ежедневна работа, като по този начин домашното използвани и работното място може да бъде организирано буквално за няколко часа“ – заяви генералният директор на Базалт СПО Сергей Транин.
Операционната система Simply Linux не е включена в руския Единен регистър с руски програми и бази данни, което означава, че е подходяща само за компаниите, които нямат сериозни изисквания към опазването на чувствителна информация.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!