Наскоро се появи интересна информация за новата акумулаторна батерия на Tesla, която е в състояние тотално да промени автомобилната и енергийната промишленост. Новата батерия трябваше да бъде представена по време на събитието Tesla Battery Day, като интересът към нея е огромен, понеже нейната цена е много ниска – под $100 за 1 киловатчас, а ресурсът ѝ е огромен – 1 милион мили без замяна на акумулаторния блок. Но заради COVID-19 тази презентация бе многократно отлагана и сега бе обявена новата дата – 15 септември. Информацията съобщи Илън Мъск в своя Twitter акаунт.
Tentative date for Tesla Shareholder Meeting & Battery Day is Sept 15. Will include tour of cell production system.
— Elon Musk (@elonmusk) June 22, 2020
За същата дата е обявено и годишното събрание на акционерите, което първоначално бе планирано за 7 юни. Мъск отбеляза, че и тази дата не е окончателна и всичко зависи от развитието на пандемията.
Променено е и мястото за провеждане на Tesla Battery Day. Събитието ще се състои не в гигафабриката на компанията в Ню Йорк, а в главния завод на Tesla във Фримонт. Освен това, обещано е пътешествие в завода, при което ще бъдат показани поточните линии за производство на новите батерии.
Още в края на миналата година Илън Мъск каза, че Tesla Cybertruck ще е последният електромобил от първия цикъл на производство на Tesla. След това компанията ще се фокусира върху създаването и производството на евтини акумулаторни батерии за електрическия транспорт, които имат висок капацитет и огромен ресурс. Едва след това Tesla ще се завърне към създаването на съвсем нови модели електромобили.