Високопоставен служител на Apple е уволнен, след като във видеоклип в TikTok се е пошегувал, че обича да се радва на надарени жени.
Тони Блевинс, ключов играч във веригата за доставки на компанията, е заснет в своя Mercedes-Benz SLR McLaren на стойност 500 000 долара.
На въпроса какво прави, за да си изкарва прехраната, технологичният мениджър отговорил: „Имам скъпи коли, играя голф и се радвам на надарени жени, но почивам през уикендите и големите празници“.
Блевинс е бил потърсен от TikTok потребителя Даниел Мак на автомобилно изложение като част от видеопоредица, в която Мак пита собствениците на скъпи автомобили за техните професии.
Както Мак, така и спътницата на Блевинс в спортния автомобил „Мерцедес“ се смееха, докато Блевинс говореше не на място, излизайки от колата.
В Apple изглежда никак не са се зарадвали на това, което е казал
Източници, запознати с въпроса, заявиха пред Bloomberg, че членове на оперативните екипи и екипите за снабдяване на Apple са докладвали видеото на отдела за човешки ресурси на компанията.
Apple не е дала никакъв официален коментар за напускането на Блевинс.
Според Bloomberg обаче изпълнителният директор е поднесъл извинения, като е нарекъл коментара си „погрешен опит за хумор“.