Telegram пусна алфа версия на функцията си за видео обаждания за платформите Android и iOS. В момента обажданията може да са „едно на едно“, но има обещание за групови обаждания много скоро.
В публикация на блога си, компанията уточнява, че обажданията могат да се стартират от профилните страници на отделните контакти. Предаването на видео може да бъде спирано и пускано по всяко време на разговора.
Има поддръжка за режим „картина в картината“, който позволява на потребителя да проверява съобщенията си и да отговаря на тях, докато е в разговор.
Най-важното е, че има криптиране на комуникацията от край до край
Успешната защита на разговора се отбелязва с еднакви емоджита на екрана на двете страни в разговора. Компанията ще продължи да работи върху нови функционалности и подобрения на видео разговорите. Първото ще са груповите видео обаждания, които ще се появят до няколко месеца.
Така Telegram ще влезе на пазара за видеоконферентна връзка, който в момента отбелязва сериозен растеж заради коронакризата.
Telegram празнува своя 7-ми рожден ден
В публикацията това става ясно, като приложението сега има над 400 милиона потребители. Редица експерти отреждат Телеграм като един от най-добрите варианти за криптирана комуникация чрез смартфон.
Основателят на компанията Павел Дуров винаги е имал за приоритет сигурността в приложението. По-рано тази година той дори разкри опасни дупки в сигурността на WhatsApp.
В допълнение на видео обажданията, новост са и новите анимирани емоджита.