Yahoo открива сайтовете си за чужди разработчици

Най-четени

Калин Карабойчев
Калин Карабойчевhttps://www.kaldata.com/
Калин Карабойчев е управител на Kaldata.com - най-големият български IT портал. Повече от 25 години се занимава активно с разработка и популяризация на услуги в българския интернет.

Ръководството на Yahoo съобщи за нов етап в развитието на ключовите за Интернет компанията проекти. От днес чуждестранните екипи, които се занимават с разработки ще получат достъп с помощта на специални API до портала на търсачката, системата уеб поща, графичния хостинг Flickr и други сайтове.

Yahoo има намерение радикално да промени принципите на работа на повечето от своите системи за сметка на тяхната реорганизация на принципите на социалните мрежи. Компанията планира да предостави на външни разработчици възможността да създават приложения, които да могат да се ползват директно от онлайн системата Yahoo“, е казал Дейвид Фило, който е един от основателите на търсачката.

От компанията не крият, че идеята е копирана от мрежите MySpace и Facebook. По този начин компанията Yahoo се надява да увеличи популярността си сред потребителската аудитория.

Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.

С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.


Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!

Предишна новина
Следваща новина
1 Коментар
стари
нови оценка

Нови ревюта

Подобни новини