Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Разкодиране на мтел телефон?

• Моля влезте за да отговорите
11 отговора в тази тема

#1 anton_ant

anton_ant

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 63 мнения

Публикувано 03 декември 2008 - 17:42

Здравейте, не съм имал нищо общо с мтел от около 2 години и за това не знам как стоят при тях нещата, та въпросът ми е следния. Харесал съм си един телефон на промоция с карта на мтел, обаче искам да си го ползвам с карта на глобул- ще се наложи ли да го разкодирвам? Ако да , то колко горе-долу ще ми струва, и прецаква ли това по някакъв начин телефона?

#2 ovdesko

ovdesko

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 260 мнения
  • Град:с. Овощник

Публикувано 03 декември 2008 - 18:34

Кво разкодирване кво нещо от Глобул на Мтел няма никакво разкодирване

#3 gozki

gozki

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 42 мнения

Публикувано 03 декември 2008 - 18:57

Трябва да попиташ първо дали телефона е кодиран, защото има възможност да не е, като го вземаш с договор е достатъчно примерно това че ще си плащаш таксите и не винаги апарата се кодирва. Звънни на *88 и ги попитай.
Ако е кодиран, разкодирането ще ти струва между 20-50 лв. . По принцип след това би трябвало да няма проблем, въпреки че има малък риск да прави софтуерни бъгове, но ще искаш гаранция под някаква форма от сервиза в който евентуално ще разкодират апаратчето.
Успех !

#4 bafi_91

bafi_91

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 45 мнения
  • Град:Ловеч

Публикувано 31 декември 2008 - 10:29

При такива оферти на Мтел,телефоните почти винаги за кодирани.Може да си вземеш телефона и сам без да даваш пари да си го откл. да работи със всякакви SIM карти ;)

#5 S-U-F-F-E-R

S-U-F-F-E-R

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 319 мнения
  • Град:Пловдив, България

Публикувано 31 декември 2008 - 10:34

На мтел 90% от телефоните са кодирани.
Просто при покупката казваш че смяташ да го ползваш и с други карти и са длъжни Безплатно да ти дадат отключващ код.
Виждал съм дори отключени телефони Vodafone.... така, че просто трябва да попаднеш в правилния офис.
Никъде не пише че трябва да е кодиран телефона... Нещата се оправят с един скандал ;)
Moto is immortal!!! If you think you`ve killed it, you just don`t know how to restore it!!!

#6 guruni

guruni

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 93 мнения
  • Град:ВТ

Публикувано 04 януари 2009 - 16:36

Просто при покупката казваш че смяташ да го ползваш и с други карти и са длъжни Безплатно да ти дадат отключващ код.

Изобщо не стоят така нещата... никой за нищо не ти е длъжен. Има си специална процедура за това! :P

#7 dan234

dan234

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 66 мнения

Публикувано 04 януари 2009 - 16:40

SonyEricsson k610i работи с всички оператор...просто навремето като си го взех беше прекалено скъп и затова не е кодиран.. А относно темата ще ви кажа следния номер...Отивате и говорите там разигравате театро като филма е следния че пътувате по чужбина доста често и използвате също толкова често чуждестранни карти.... молите се тръшкате се и така....Така направих когато си взех карта на вивател (на водафон 225) и така излъгах ги

#8 Valentin DImitrov

Valentin DImitrov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 19 май 2011 - 13:19

При мене така стоят нещата, че наскоро си взех SE XPERIA X8 втора ръка на 2 месеца телефона кодиран към М-тел, цената беше изгодна и така викам ще си го разкодирам аз. Пробвах се сам не можах, а по принцип съм разкодирвал телефони и викам ще отида в някой офис да ми го разкодират. Отидах в офис на М-тел и на Хенди казаха не можело да се разкодира, отидох в частни сервизи там ми искаха 90лв. и сега мисля да отида им дигна един скандал на тес от М-тел щот си закодирват телефони и после даже не искат ги разкодират, било то и с някакво заплащане!!!

#9 icemans

icemans

Cool As Ice

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2723 мнения
  • Град:Бургас
  • Интереси:Музика, Интернет, Компютри и тем подобни!

Публикувано 19 май 2011 - 13:58

Ако е взет на изплащане с договор на специални условия няма да ти го разкодират докато не ти изтече договора. Аз скоро имах подобен казус и просто не си взех телефона. т.е. първо проучих дали ще мога да го разкодирам без пари и тогава взех решение!
„Онова, което Водолеите мислят днес, светът ще го мисли след петдесет години."

#10 kmeta na neta

kmeta na neta

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 98 мнения

Публикувано 04 януари 2013 - 13:42

Разкодиране само в частен сервиз , който няма изгода да сте вързан към определен оператор - телефоните по същество са отключени а операторите го заключват за да ви вържат с техните услуги и да монополизират пазара. Ето ви адреса на един независим сервиз в който управителя е завършил телекомуникации и лично го познавам.

http://gsmservice.bulmag.com

Този пост е редактиран от kmeta na neta: 09 януари 2013 - 16:15

#11 icekiller

icekiller

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1053 мнения
  • Град:София

Публикувано 04 януари 2013 - 13:59

Изобщо не стоят така нещата... никой за нищо не ти е длъжен. Има си специална процедура за това! ;)

Kолега разяснете тази "специална" процедура. За да я видят всичко, които се интересуват от подобен казус.

#12 SeeKnDestroY

SeeKnDestroY

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 180 мнения

Публикувано 04 януари 2013 - 14:02

Ето и цените в мтел за разкодиране : )

http://www.mtel.bg/s...i-tseni-i-taksi

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни