Френската компания Avenir Telecom, която притежава лиценза за използване на световноизвестната марка батерии Energizer се готви да представи смартфона Energizer P28K на MWC в Барселона, който ще започне на 26 февруари. Числото „28“ в името показва, че устройството ще е снабдено с батерия с капацитет 28 000 mAh. Това е най-голямата батерия, монтирана някога в смартфон.
Мобилното подразделение на Energizer любезно сподели и други спецификации на модела. Освен с 28 000 mAh батерия, Energizer P28K разполага с 6,78-инчов FHD дисплей и 16-мегапикселова предна камера. На задния панел са разположени 60-мегапикселова основна камера и две 20-мегапикселови камери.
Това не е първият опит на марката Energizer да даде на света смартфон с рекорден капацитет на батерията. Преди 5 години на MWC 2019 беше представен Energizer Power Max P18K Pop. Както можете да се досетите от името, този смартфон получи батерия с капацитет 18 000 mAh. И за това удоволствие трябваше да се отнеме от комфорта. Дебелината на устройството беше цели 18 милиметра. Трябва да предположим, че в случая с Energizer P28K също няма да се наложи да разчитаме на тънък корпус.
Всичко важно от света на технологиите, директно в пощата ти.
С абонирането приемате нашите Условия и Политика за поверителност. Може да се отпишете с един клик по всяко време.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Google Новини, TikTok, Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iPhone, Huawei, Google Chrome, Microsoft Edge и Opera!