anton_ant

Разкодиране на мтел телефон?

12 мнения в тази тема

Здравейте, не съм имал нищо общо с мтел от около 2 години и за това не знам как стоят при тях нещата, та въпросът ми е следния. Харесал съм си един телефон на промоция с карта на мтел, обаче искам да си го ползвам с карта на глобул- ще се наложи ли да го разкодирвам? Ако да , то колко горе-долу ще ми струва, и прецаква ли това по някакъв начин телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кво разкодирване кво нещо от Глобул на Мтел няма никакво разкодирване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да попиташ първо дали телефона е кодиран, защото има възможност да не е, като го вземаш с договор е достатъчно примерно това че ще си плащаш таксите и не винаги апарата се кодирва. Звънни на *88 и ги попитай. Ако е кодиран, разкодирането ще ти струва между 20-50 лв. . По принцип след това би трябвало да няма проблем, въпреки че има малък риск да прави софтуерни бъгове, но ще искаш гаранция под някаква форма от сервиза в който евентуално ще разкодират апаратчето. Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При такива оферти на Мтел,телефоните почти винаги за кодирани.Може да си вземеш телефона и сам без да даваш пари да си го откл. да работи със всякакви SIM карти ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мтел 90% от телефоните са кодирани. Просто при покупката казваш че смяташ да го ползваш и с други карти и са длъжни Безплатно да ти дадат отключващ код. Виждал съм дори отключени телефони Vodafone.... така, че просто трябва да попаднеш в правилния офис. Никъде не пише че трябва да е кодиран телефона... Нещата се оправят с един скандал ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто при покупката казваш че смяташ да го ползваш и с други карти и са длъжни Безплатно да ти дадат отключващ код.

Изобщо не стоят така нещата... никой за нищо не ти е длъжен. Има си специална процедура за това! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

SonyEricsson k610i работи с всички оператор...просто навремето като си го взех беше прекалено скъп и затова не е кодиран.. А относно темата ще ви кажа следния номер...Отивате и говорите там разигравате театро като филма е следния че пътувате по чужбина доста често и използвате също толкова често чуждестранни карти.... молите се тръшкате се и така....Така направих когато си взех карта на вивател (на водафон 225) и така излъгах ги

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При мене така стоят нещата, че наскоро си взех SE XPERIA X8 втора ръка на 2 месеца телефона кодиран към М-тел, цената беше изгодна и така викам ще си го разкодирам аз. Пробвах се сам не можах, а по принцип съм разкодирвал телефони и викам ще отида в някой офис да ми го разкодират. Отидах в офис на М-тел и на Хенди казаха не можело да се разкодира, отидох в частни сервизи там ми искаха 90лв. и сега мисля да отида им дигна един скандал на тес от М-тел щот си закодирват телефони и после даже не искат ги разкодират, било то и с някакво заплащане!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е взет на изплащане с договор на специални условия няма да ти го разкодират докато не ти изтече договора. Аз скоро имах подобен казус и просто не си взех телефона. т.е. първо проучих дали ще мога да го разкодирам без пари и тогава взех решение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разкодиране само в частен сервиз , който няма изгода да сте вързан към определен оператор - телефоните по същество са отключени а операторите го заключват за да ви вържат с техните услуги и да монополизират пазара. Ето ви адреса на един независим сервиз в който управителя е завършил телекомуникации и лично го познавам.

http://gsmservice.bulmag.com

Редактирано от kmeta na neta (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Изобщо не стоят така нещата... никой за нищо не ти е длъжен. Има си специална процедура за това! ;)

Kолега разяснете тази "специална" процедура. За да я видят всичко, които се интересуват от подобен казус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход