Премини към съдържанието
leadwell

Въпрос за FTP Сървър под Windows Server 2003

Препоръчан отговор

Използваме Microsoft Sharepoint Services в общ сървър за съвместна работа по различни документи и няколко форми на дискусии, придружени с доста голяма файлова база. Платформата е Windows Server 2003. Наложи се да се пусне локален FTP сврвър за същите споделени файлове, но всяко звено (респективно различен потребител от мрежата със съответния акаунт) се налага да се използват различни нива на достъп. С вградения FTP на операционната система W2K3 не се получава. Въпросът ми е ползвал ли e някой различен FTP сървър с опции за задаване на права върху директории, независимо обаче от настройките на правата по подразбиране в операционната система . Ще съм много благодарен, ако някой ми отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cool.gif Преди време използвах Serv-U FTP Server са уиндоус , там има много възможности за настройки. Ако това не може да те удовлетвори - пробвай в Expert Exchange, 100% ще имаш отговор там. ПС Тоя въпрос е само за там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки FTP сървър ще ти свърши такава работа, просто се позанимавай с настройките му. Лично аз ползвам Gene6 FTP Server, а на локалния сме си сложили FileZilla, по разбираеми причини, но и двата позволяват създаване както на отделни акаунти, така и на различни групи с права на достъп до различни директории + права върху файловете каквито се сетиш. Ако това търсиш де... За неголям брой потребители мога да ти препоръчам и Fastream NETFile FTP/Web Server - комбиниран FTP / HTTP сървър. Всичко това съм го пробвал само под XP, но мисля, че няма да има проблем с 2003. И пак - след сума експерименти най-после се спрях на Gene6 - само той ми удовлетвори всичките капризи по отношение на разните потребители и папки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.