Премини към съдържанието
Esi_f

Може ли помощ за HEX Editor - XVI32

Препоръчан отговор

Поставиха ми задача да разуча какво представлява тази програма XVI32, аз нищо не схванах от нея и моля за помощ разбиращите :) благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За това ли става въпрос? http://www.chmaas.handshake.de/delphi/freeware/xvi32/xvi32.htm

Какво точно ти трябва - как работи програмата, или какво е HEX? ;)

Редактирано от komando_boy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Представлява това, което си пише, че е - шестнайсетичен редактор. Т.е. програма, с която можеш да отвориш произволен файл, да промениш байтовете, записани в него и след това да го запазиш и затвориш.

Програми от този тип се пишат от програмисти, на които им трябва някакъв инструмент, не могат да го намерят и за това си го правят сами. А после го пускат свободно и за колегите си. Конкретно XVI32 има някои интересни функции, примерно побитов редактор, който не е нужен на никой програмист, защото операции с един байт се смятат на ум :) Също има корекция на програми под ДОС, написани на Borland Pascal 7, защото в тях има един брояч на цикъл, който се изпълнява определен брой пъти при инициализацията и после стойността му се използва във функцията Delay(). Проблемът е, че броячът е от тип word (два байта), а на бързи машини цикълът успява да се изпълни повече от 65535 пъти между два int 8 (1/18.2-ра от секундата), което обикновено води до много бързи или забавени звуци в програмата. Има и възможност за различни видове конвертиране на символи от Windows в ДОС-кодови таблици и обратно, което може да се използва за ДОС-овски програми, които искаш да ти вадят четливи съобщения в прозорец на Windows... Разбира се, може да послужи и за промяна на изпълнимия код, най-често за регистриране на trial програми, след като човек ги е дебъгнал и е намерил къде се прави проверката за регистрация или валидност на серийния номер.

Само дето нито една от функциите му не е предназначена за човек, който не знае какво означава "hex editor", за това ми е много чудно какво ще правиш ти с това нещо? Да оставиш неподготвен потребител да си играе с шестнайсетичен редактор е като да дадеш зареден HK P7M13 на 10-годишно дете - резултатът е непредсказуем и би могъл да бъде наречен "забавен" само от човек с малко особено чувство за хумор :cool:

Редактирано от TheLoneWolf (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата, естествено, че аз нищо няма да правя с него, написах ясно, че от мен се искаше да намеря информация. Разбира се сметнах, че тук е подходящо място за това и не съм сбъркала. Относно Heckler & Koch, уважаеми @TheLoneWolf, да сравняваш 9мм пистолет с "програма от този тип" е просто нелепо :wors:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.